Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 13:39:37

119 років Чернігівському історичному музею. ВІДЕО

28.11.2015   10:32Агенцiя

Люди зазвичай святкують свій день народження з тортом, свічками та подарунками. А як щодо музеїв? Обласний історичний музей ім. Василя Тарновського зібрав у своїх стінах гостей, аби заявити про свій поважний вік.

За 119 років існування Чернігівський обласний історичний музей встиг пережити чимало. Він сам — історія, і в ньому зберігається історія.

Цього року день народження музею відзначається майже одночасно зі святкуванням 300-ліття Катерининської церкви, де майже тридцять років існував Музей народного декоративного мистецтва, який багато років очолювала Віра Зайченко. Сфери її наукової зацікавленості — вишивки золотими, срібними і шовковими нитками. Чимало часу знадобилось їй, аби вивчити колекцію і представити своє чергове видання – книгу «Вишивка козацької старшини».

Науковий співробітник обласного музею Олександр Бондар з монографією «Замки і фортеці Чернігово-Сіверщини в ХV-XVII ст.» — це нове покоління чернігівських музейників. Автор запевняє, його ілюстрований довідник зацікавить не лише місцевих жителів, але й туристів.

Не обійшлося на святі і без особливих гостей. Внучата племінниця того самого Василя Тарновського приїхала на святкування не з порожніми руками. Як зізнається, намагається час від часу поповнювати колекцію музею особистими речами або архівними документами відомого родича. От і сьогодні привезла невеличкий подарунок.

На сьогодні в обласному історичному музеї загальна кількість експонатів вже наближається до позначки у 200 тисяч, з яких 140 тисяч одиниць складають основний фонд закладу. Музей постійно проводить різноманітні презентації, виставки та інші культурно-просвітницькі заходи. А тому говорити про те, що у стінах музею зупинився час, не можна. Він постійно осучаснюється і завжди відкритий для усіх.


Останні новини Чернігівщини

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.

Літній відпочинок – не привід смітити на природі

Літній відпочинок – не привід смітити на природі 11:55

Літня пора – час для відпочинку. Тому саме в цей період люди прагнуть виїхати по далі з міста, від жаркої задухи і відпочити десь на лоні природи.