Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 17:51:22

Виповнилося 80 років від дня виходу на екрани фільму Олександра Довженка "Аероград"

06.11.2015   10:21

6 листопада виповнилося 80 років від дня виходу на екрани фільму Олександра Довженка «Аероград».

Це був перший фільм, створений Довженком на «Мосфільмі» і його другий звуковий фільм.

Напередодні в Сосницькому музеї Довженка було влаштовано кіновечір «Мрії про місто майбутнього у фільмі Довженка «Аероград». Спочатку гості заходу ознайомилися з історією створення цього фільму, яка розпочалась влітку 1933 року, коли Олександр Довженко отримав завдання створити фільм про Далекий Схід, про боротьбу з класовими ворогами та іноземними інтервентами і будівництво на березі Тихого океану міста Аероград, яке мало стати форпостом оборони Східного Сибіру від іноземних загарбників.

Розпочинав Довженко цей проект спільно з російським письменником Олександром Фадєєвим. З ним же і зі своєю дружиною та асистентом Юлією Солнцевою вирушив в експедицією для ознайомлення з цим далеким краєм. Олександр Петрович був захоплений красою і величчю Далекосхідних земель, його самобутніми людьми, а найбільше – мешканцями Зеленого Клину – українськими переселенцями. Один із них, Василь Глущак, став прототипом головного героя фільму Степана Глушака.

Щоб присутні мали уявлення про природні особливості Далекосхідного регіону, було продемонстровано відеофільм «Ми на Далекому Сході». Повернувшись до Москви, Довженко за два з половиною місяці створює сценарій, але вже сам, без Фадєєва, співпраця з яким не склалася через розбіжність у поглядах.

У 1934 році Довженко зі знімальною групою вирушає в тайгу для натурних зйомок, які тривали з серпня по жовтень у регіоні між Владивостоком та Хабаровськом. Потім зйомки продовжились у Москві.

І ось 6 листопада 1935 року фільм вийшов на екрани.

В ході кіновечора були продемонстровані найяскравіші ключові кадри цього фільму, з відповідними коментарями та поясненнями. Також у музеї в ці дні діяла фотовиставка «Аероград – місто майбутнього».

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини