Посол Японії в Україні Тоічі Саката відкрив виставку в Чернігові
Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката відкрив у Чернігові виставку “Японія. Традиції та майстерність”.
“Виставка організована Японським фондом і подорожує цілим світом. В Україну її привезено з нагоди 20-річчя встановлення дипломатичних відносин з вашою державою, яке ми відзначали в січні поточного року”, – зазначив на урочистому відкритті посол.
За його словами, експозиція вміщує понад 100 предметів мистецтва і побуту, виготовлених ремісниками в різних техніках із традиційних для Японії матеріалів: глини, кераміки, текстилю, металу, дерева, бамбука, скла, паперу. Представлені вироби – посуд, віяла, світильники, гравюри тощо – збирали по всій Японії, а тому вони сповна відображають весь різнобарвний світ японської культури.
Виставку розміщено в Колегіумі Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Як повідомив учений секретар установи Сергій Черняков, в обласному центрі вона експонується вперше і це робить честь місту над Десною. Зазвичай, зауважив він, її розгортають у столицях держав.
Наталія Потапчук, УКРІНФОРМ
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1084565
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression