Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 4 грудня, 14:41:05

В Сосницькому музеї О.П.Довженка проведено день поезії "Борис Олійник – поет і громадський діяч"

26.10.2015   12:25

В Сосницькому музеї О.П.Довженка був проведений день поезії «Борис Олійник – поет і громадський діяч» до 80-річчя від дня його народження.

У цей день музей відвідали учні ІІІ курсу Сосницького аграрного ліцею. Гості переглянули відеоролик «Борис Олійник», в якому окреслено факти біографії поета, журналіста і громадянина, а науковий співробітник музею Оксана Плитник доповнила ці відомості деякими новими фактами.

Були продекламовані вірші різного тематичного спрямування, відбулося їх обговорення. Особливу увагу було приділено віршам про матір, адже у творчості поета вони займають значне місце. Ці поезії мають велику емоційну насиченість і викликають сильні почуття любові і тривоги за найріднішу у світі людину. Недарма більшість із них покладені на музику і не вибувають з репертуару українських виконавців.

Говорячи про Олійника – громадського діяча, було підкреслено його активну життєву позицію, участь у суспільних процесах. Зокрема, його виїзди в гарячі точки міжетнічних конфліктів колишнього Союзу, в Чорнобильську зону, реакцію на всі події.

Також було згадано, що саме Борис Олійник першим на державному рівні 1988 року в Кремлі підняв питання про Голодомор в Україні 1932 – 1933 років та запропонував створити «Білу книгу» про чорні діла цих років.

Завершився захід читанням та обговоренням вірша «Європі». Думки щодо цього вірша розділилися. І це свідчило про те, що Борис Олійник – насправді талановитий поет, який піднімає актуальні питання, які хвилюють кожного.

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ