Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 06:00:31

Відбулось відкриття тематичної виставки "Галерея гетьманської слави"

15.03.2012   16:25Агенцiя

Відкриття тематичної виставки "Галерея гетьманської слави" відбулося у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

На ній відвідувачі змогли побачити не лише експоновані твори, а й театралізоване дійство за повістю Богдана Лепкого "Мазепа" (за участю актора Молодіжного театру, заслуженого артиста України Олексія Биша та Ольги Головач).

Завдяки плідній співпраці між музеями та віддаючи данину пам'яті останньому гетьману України Кирилу Розумовському, Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана репрезентував виставку "Галерея гетьманської слави" з фондів Націольного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Відкриваючи виставку, директор музею Ірина Ральченко висловила подяку генеральному директору Національного історико- культурного заповідника "Гетьманська столиця" Наталії Ребровій за надану можливість ознайомити чернігівців та гостей міста з творами сучасних художників, які розкривають роль особистості в історії.

Схвально відгукнувся про цю важливу мистецьку подію у житті Чернігова директор інституту історії, етнології та правознавства імені О. Лазоревського ЧНПУ імені Т.Шевченка, професор Олександр Коваленко. Значимість науково-дослідної, археологічної роботи на території НІКЗ "Гетьманська столиця" підкреслив завідуючий кафедрою історії України та археології цього інституту, доцент Володимир Коваленко. На виставці експонуються портрети гетьманів, виконані такими знаними майстрами пензля, як Феодосій Гуменюк ("Іван Мазепа", "Михайло Дорошенко", "Пилип Орлик" ( всі 2007), Сергій Панич "Портрет гетьмана Івана Мазепи" (1992).

Творчий тандем подружжя Олени Владимирової та Володимира Прядки репрезентують три ростові портрети гетьманів Івана Мазепи, Івана Виговського, Петра Дорошенка. Серед портретного ряду особливо вирізняється твір Євгена Левіна "Портрет Богдана Хмельницького" (1954).
 
Образно змістовні і формально-пластичні пошуки Валерія Франчука у живописі вилилися у поліптих "Гетьманський шлях" (1997-2000). Тема батуринської трагедії відображена у одноіменному творі представника чернігівської школи живопису Андрія Мордовця. Наслідування християнських образів та використання християнської символіки дозволяє Олександру Мельнику у певній мірі сакралізувати тему батуринської трагедії і цим самим підсилити драматизм ситуації, відображеної на полотні (Олександр Мельник "Батуринське розп'яття" (2007).

Близьким до нього за образним змістом є ліва частина триптиху Олександра Лопухова "Я - Богдан" (2001-2002). Славне минуле Запорізької Січі і розправа з козацтвом російської імператриці Катерини ІІ 1775 р. не лишилося поза увагою сучасних художників Б. Ткачика "Хортиця крізь віки" (2007), О. Івахненка "З минулого. До бою" (2000), Андрія Мордовця "Останній кошовий" (1993).

http://www.halahan-art.com/news/galereja_getmanskoji_slavi/2012-03-15-23
 

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини