"Небайдужі бібліотекарі" знову у переможцях
Нещодавно ініціативна група «Небайдужі бібліотекарі», яка вже другий рік успішно працює у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.
![](/uploads/11495-m.jpg)
13-14 вересня відбулися тренінг, підписання договорів і прес-конференція для дев’яти переможців конкурсу з Чернігівської та Полтавської областей.
Під час цих заходів учасники розповіли про свої ідеї, що були втілені у проекти, шлях їх реалізації та користь, яку вони принесуть громаді.
Надзвичайно цікавою та змістовною для присутніх виявилася презентація діяльності громадської організації «МАРТ». А знайомство та спілкування учасників між собою сприяло налагодженню партнерських зв’язків і обміну корисною інформацією для більш якісної реалізації представлених проектів.
Метою проекту «Інформаційна допомога ВПО – запорука соціальної адаптації» є інформаційно-правова підтримка та координація допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Завдання, що ставиться перед проектом,– цедопомогавимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій адаптувати своє життя на Чернігівщині.Кваліфіковані тренери проведуть навчання для бібліотекарів районних бібліотек Чернігівської області особливостям роботи з вимушеними переселенцями, в результаті чого, бібліотекарі підвищать свою кваліфікацію і надаватимуть якісніші інформаційні послуги.
Фахові спеціалісти надаватимуть вимушеним переселенцям та особам, які опинилися у тяжких життєвих умовах, безкоштовні правові індивідуальні та скайп консультаціїз метою захисту їхніх прав та для забезпеченняотримання ними всіх належних соціальних державних гарантій.
Буде проведено ряд тренінгів для внутрішньо переміщених осіб з основ комп’ютерної грамотності та основ електронного урядування, а також основ підприємницької діяльності. Це сприятиме вимушеним переселенцям у пошуку роботи чи відкритті власної справи.
Вже давно налагоджена співпраця бібліотеки з фахівцями Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області, Чернігівського міського центру зайнятості, Чернігівського координаційного центру допомоги переселенцям, де відбуваються постійні зустрічі з вимушеними переселенцями та інформування про безкоштовні послуги бібліотеки,поширення довідника «Інформація для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій. Адресні ресурси міста Чернігова», в якому зібрані соціально корисні джерела саме для внутрішньо переміщених осіб.
В очікуваному результаті соціальна адаптація вимушених переселенцівпокращить взаєморозуміння між місцевими громадами та внутрішньо переміщеними особами.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.