Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 09:48:01

"Небайдужі бібліотекарі" знову у переможцях

16.09.2015   10:28Агенцiя

Нещодавно ініціативна група «Небайдужі бібліотекарі», яка вже другий рік успішно працює у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.

13-14 вересня відбулися тренінг, підписання договорів і прес-конференція для дев’яти переможців конкурсу з Чернігівської та Полтавської областей.

Під час цих заходів учасники розповіли про свої ідеї, що були втілені у проекти, шлях їх реалізації та користь, яку вони принесуть громаді.

Надзвичайно цікавою та змістовною для присутніх виявилася презентація діяльності громадської організації «МАРТ». А знайомство та спілкування учасників між собою сприяло налагодженню партнерських зв’язків і обміну корисною інформацією для більш якісної реалізації представлених проектів.

Метою проекту «Інформаційна допомога ВПО – запорука соціальної адаптації» є інформаційно-правова підтримка та координація допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Завдання, що ставиться перед проектом,– цедопомогавимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій адаптувати своє життя на Чернігівщині.Кваліфіковані тренери проведуть навчання для бібліотекарів районних бібліотек Чернігівської області особливостям роботи з вимушеними переселенцями, в результаті чого, бібліотекарі підвищать свою кваліфікацію і надаватимуть якісніші інформаційні послуги.

Фахові спеціалісти надаватимуть вимушеним переселенцям та особам, які опинилися у тяжких життєвих умовах, безкоштовні правові індивідуальні та скайп консультаціїз метою захисту їхніх прав та для забезпеченняотримання ними всіх належних соціальних державних гарантій.

Буде проведено ряд тренінгів для внутрішньо переміщених осіб з основ комп’ютерної грамотності та основ електронного урядування, а також основ підприємницької діяльності. Це сприятиме вимушеним переселенцям у пошуку роботи чи відкритті власної справи.

Вже давно налагоджена співпраця бібліотеки з фахівцями Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області, Чернігівського міського центру зайнятості, Чернігівського координаційного центру допомоги переселенцям, де відбуваються постійні зустрічі з вимушеними переселенцями та інформування про безкоштовні послуги бібліотеки,поширення довідника «Інформація для внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій. Адресні ресурси міста Чернігова», в якому зібрані соціально корисні джерела саме для внутрішньо переміщених осіб.

В очікуваному результаті соціальна адаптація вимушених переселенцівпокращить взаєморозуміння між місцевими громадами та внутрішньо переміщеними особами.

Останні новини Чернігівщини

 2 лютого: Цей день в Україні та в світі

2 лютого: Цей день в Україні та в світі 09:47

ДЕНЬ 344 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 344 RUSSIAN AGRESSION

Досвід прикордонних громад Чернігівщини стане у пригоді під час повоєнного відновлення 22:41

30 січня в Укрінформі відбувалась презентація напрацювань проекту «Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області», який був реалізований у 4 пілотних територіальних громадах – Городянській, Ріпкинській, Тупичівській та Новобілоуській.

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини

Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини 22:38

Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за дорученням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації в Комунальному закладі «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка» Чернігівської обласної ради розпочато процес її перейменування.

Міжнародна організація з Нідерландів допомагає Чернігівщині у відновленні пошкоджених будинків 22:35

ZOA — міжнародна організація з надання допомоги та відновлення, яка базується в Нідерландах, і працює у 15 країнах по всьому світу

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм

Чернігівські рятувальники роз'яснили про небезпеку виходу на тонку кригу водойм 22:31

31 січня співробітники Головного управління та Чернігівського районного управління ДСНС в області здійснили профілактичні інструктажі серед громадян та любителів зимової риболовлі на річці Стрижень, що протікає в обласному центрі.

АНОНСИ ПОДІЙ