Пам’яті жертв Другої світової війни
Нещодавно світ відзначив 70 років завершення Другої світової війни. Не залишилася осторонь і Україна. Відбулося чимало заходів – виставок, презентацій нових видань, конференцій та зустрічей.

В Музейно-меморіальному комплексі партизанської слави “Лісоград” (село Єліне Щорського району) – філії Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського 13 вересня відкрився пам’ятний знак на честь загиблих.
Ініціаторами його створення став Музей імені Василя Тарновського, Щорська районна державна адміністрація та районна рада. Підтримало та профінансувало створення та встановлення знака німецьке товариство “Коло друзів Щорса (Україна)”.
Товариство було створено мешканцями міста Фрьонденберг Йоганнесом і Годартом Ульмке разом із однодумцями. Приводом для цього став пошук могили загиблого у 1942 року в Єлінських лісах Вільгельма Ульмке – батька засновників товариства. Починаючи з 2000 року німецька делегація відвідує Щорський район, допомагаючи закладам освіти, медицини та культури. В партизанському Лісограді ними був встановлений пам’ятний хрест, вклонитися якому гості з Німеччини приїздили регулярно.
До цьогорічного візиту вирішено було внести корективи: замінити пам’ятний хрест на знак пам’яті. Товариство охоче погодилося на пропозиції історичного музею, а щорський підприємець в короткий термін виконав роботу за затвердженим ескізом.
Представники німецької громади, районної влади та Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відкрили стелу, на якій зазначено: “Пам’яті жертв Другої світової війни – на знак скорботи та примирення”. Тут же зображений логотип товариства “Коло друзів Щорса (Україна)”. Під час свого виступу Герберт Ульмке не ховав почуттів вдячності. Теплі слова лунали на адресу музею, районної влади та українців взагалі.
Сьогодні Україна боронить свою Незалежність від російського агресора. І для нас важливо в цей час відчувати підтримку Європи і, зокрема, Німеччини. Ця країна знає, якою ціною дається спокута і примирення.
Особливість знака “Пам’яті жертв Другої світової війни”, відкритого в Лісограді полягає в тому, що він є першим в області подібним пам’ятником. Ця пам’ять важлива задля того, щоб ніколи в світі не відбувалися війни.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.