Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 березня, 05:14:11

У Чернігові вшанували пам’ять Великого Кобзаря

09.03.2012   13:48

9 березня відзначається 198-а річниця від дня народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

Вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, до його пам’ятника на Валу поклали квіти голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, народний депутат України Григорій Маньковський, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа, представники творчої інтелігенції та громадськості.

Василь Нечепа виконав твір “Отче наш, Тарасе всемогущий”.

У виконанні Чернігівського академічного українського народного хору прозвучала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Заповіт» та “Сховалось сонце за горою”.

Також у рамках заходів із вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка «Шевченкове слово» – творів живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, ілюстрованих творів Кобзаря; в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. В.Г. Короленка представлена книжково-ілюстративна експозиція “Шевченко і сучасна Україна” та інформаційно-бібліографічний огляд дореволюційних видань творів Тараса Григоровича Шевченка; в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка відбудеться вистава за твором Великого Кобзаря “Мати-наймичка”.

Останні новини Чернігівщини

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.

Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43

В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.