Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 квітня, 00:06:59

Шевченківські малюнки побачили світ

09.03.2012   09:41Агенцiя

Днями Чернігів відвідав Заступник голови Верховної ради України Микола Томенко. Його візит був приурочений дню народження Тараса Шевченка. Вони провели зустріч з працівниками музейної сфери, представниками бібліотек та навчальних закладів та презентували нове видання, яке побачило світ завдяки їх підтримці.

Це збірка малюнків Тараса Шевченка, які він робив олівцем у своєму робочому альбомі. Велику частину матеріалу для цього видання взяли з колекції знаної на Чернігівщині родини Тарновських.

За словами Миколи Томенка при виданні основним завданням було зберегти максимальну автентичність робіт Тараса Григоровича, щоб сучасники могли відчути дух великого майстра. Народний депутат повідомив, що, на відміну від влади, яка “готує Шевченка для віпів” і, за словами політика, будує всілякі казино на могилі Шевченка, вони несуть цей найголовніший “бренд” України до людей.

Попри наступ на українство, яке здійснює сама влада, Микола Томенко висловив переконання, що і тепер ми вистоїмо і збережемо “українську душу”. Влада і донині боїться духу великого Кобзаря. Про це говорить хоча б те, що не у всіх містах України презентації цієї книжки проходили безперешкодно. Так зокрема у Чернігові влада заборонила проводити зустріч Миколи Томенка з чернігівцями для презентації цієї книги у обласній бібліотеці Короленка. Але зустріч пройшла в іншому залі.

Дана збірка видана накладом всього 2 000 примірників і розповсюджується безкоштовно серед музеїв, бібліотек та навчальних закладів.

За інформацією прес-служби ЧОО ВО "Батьківщина"

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини