Відкрилася виставка "ПРАПОР БОЙОВИЙ"
20 серпня у військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “ПРАПОР БОЙОВИЙ”. Вона створена до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України.

Вже понад 100 років синьо-жовтий український прапор є не просто символом нашого народу. Під ним у 1917–1921 роках молода Українська держава намагалася скинути імперське ярмо. Він надихав українських патріотів у боротьбі проти комуністичного поневолення. Український прапор був подразником для радянської влади, а тих, хто намагався бодай казати про синьо-жовтий стяг, оголошували націоналістами з відповідними наслідками.
Синьо-жовтий прапор гордо замайорів над столицею України в липні 1990 року. За часів Незалежності ставлення до прапора дещо змінилося. Всередині країни, як не дивно, до нього звикли та, навіть, перестали звертати увагу. Все стало буденним...
Ситуація змінилася з початком Революції Гідності, а ще більше – з початком російської агресії проти України. Сьогодні УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР СТАВ БОЙОВИМ ПРАПОРОМ! Чимало військовиків та добровольчих батальйонів йшли в бій, маючи при собі синьо-жовтий прапор. Його встановлювали над визволеними від проросійських терористів містами, селищами та селами Донбасу, на бойовій техніці, на блок-постах, на машинах, на одязі.... Прапор став символом ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ в цій неоголошеній війні за Незалежність нашої держави.
Прапори беруть бійці, які вирушають на Схід України. Прапори привозять волонтери, завдяки яким фактично тримається армія. На прапорах розписуються бойові побратими під час ротацій. Прапори стають реліквіями бойового братерства.
На виставці представлені прапори чернігівських 13-го та 41-го окремих мотопіхотних батальйонів 1-ї окремої танкової бригади, які надали Андрій Хоменко та Олександр Побєседін (13-й батальйон), Альберт Черешко (41-й батальйон); 1-ї окремої танкової бригади, переданий професором, доктором історичних наук Євгеном Луняком. Є прапори від бійців полку “АЗОВ”, ДУК “Правий Сектор”, спецбатальйону “Чернігів”. Під час поїздки в зону АТО журналістка телерадіогенції “Сівер-Центр”, волонтер Тетяна Миргородська привезла та передала музею прапори батальйону “ДОНБАС” та 406-ї окремої берегової артилерійської групи.
Виставку доповнюють світлини, дитячі малюнки та жовто-сині обереги, які отримували бійці на передовій, військова форма та страшні символи війни – осколки, уламки сумнозвісних “Градів”, розплавлена частина двигуна автомобіля, гільзи тощо.
Дванадцять українських прапорів з війни як дванадцять апостолів. Вони знають, якою ціною здобувається НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНІ. Вони всі сьогодні – БОЙОВІ ПРАПОРИ.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.