Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 15:58:01

Виконком міської ради схвалив Міську цільову програму розвитку бібліотечної справи в м. Чернігові на 2016-2021 роки

20.08.2015   08:52

Виконавчий комітет міської ради на засіданні 18 серпня під головуванням секретаря міської ради Владислава Кухаря схвалив Міську цільову програму розвитку бібліотечної справи в м. Чернігові на 2016-2021 роки.

Проект Міської цільової програми розвитку бібліотечної справи в м. Чернігові на 2016-2021 розроблений управлінням культури міської ради на виконання низки законів України, указів Президента України, постанов ВР України та Кабінет Міністрів України, а також, «Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури та рішення Чернігівської міської ради «Про Міську комплексну програму «Культура і мистецтво м. Чернігова. 2011-2015 роки».

Програма спрямована на втілення політики держави у сфері бібліотечної справи, посилення матеріально-технічної бази й технологічної інфраструктури, підвищення якості бібліотечного обслуговування.

За інформацією начальника управління культури Юрія Ткача, у м. Чернігові з 1976 р. діє міська комунальна централізована бібліотечна система. До її структури входять центральна бібліотека ім. М. Коцюбинського, центральна бібліотека для дітей ім. О. Довженка, вісім бібліотек-філій, що обслуговують дорослих, і три бібліотеки-філії, що обслуговують дітей. Діяльність МЦБС забезпечують 69 кваліфікованих штатних бібліотечних працівників.

Бібліотеками МЦБС користуються 35 тис. читачів, з них: 65 % - діти, юнацтво та молодь. Щорічна відвідуваність бібліотек МЦБС становить понад 300 тис. відвідувань, у тому числі: понад 70 тис. відвідувань сайтів і блогів бібліотек, понад 16 тис. відвідувань масових заходів.

Станом на І півріччя поточного року книжковий фонд бібліотек становить понад 400 тис. примірників. Передплачується близько 300 назв журналів і газет на суму 80 тис. грн. Обсяг власних електронних баз даних – понад 100 тис. записів.

Ю. Ткач назвав основні проблемні питання, що гальмують розвиток бібліотечної справи й потребують вирішення – застаріла матеріально-технічна база, значна фізична й моральна зношеність меблів та устаткування, невідповідність локальної комп’ютерної мережі сучасним технологіям.

Реалізація Програми, на думку начальника управління культури, сприятиме позитивному й динамічному розвитку бібліотечної справи у місті, створить умови для статутної діяльності МЦБС, дасть можливість сформувати новий бібліотечний простір.

Виконком міської ради доручив управлінню культури внести цільову програму розвитку бібліотечної справи на розгляд міської ради.

Останні новини Чернігівщини

СБУ затримала російського інформатора, який розвідував дані для ракетних ударів і диверсій на кордоні

СБУ затримала російського інформатора, який розвідував дані для ракетних ударів і диверсій на кордоні 15:50

У ході багатоетапної спецоперації Служба безпеки затримала чергового ворожого агента, який збирав розвіддані щодо позицій ЗСУ та геолокацій критичної інфраструктури у Чернігівській області.

Укрпошта з 1 липня повертається до довоєнного графіку роботи і доставлятиме крупногабаритні посилки

Укрпошта з 1 липня повертається до довоєнного графіку роботи і доставлятиме крупногабаритні посилки 14:53

У більшості областей Укрпошта повернулася до довоєнного графіку роботи. Виключення складають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, де робота здійснюється в індивідуальному порядку з огляду на поточну ситуацію.

Обстріли із артилерії та погрози бомбити лікарні: ситуація на прикордонні станом на ранок 30 червня

Обстріли із артилерії та погрози бомбити лікарні: ситуація на прикордонні станом на ранок 30 червня 14:42

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 30 червня 2022 року.

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.