Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 09:46:07

Відбувся обласний семінар-практикум з фольклорного жанру

07.08.2015   09:33

4-5 серпня 2015 року Чернігівським обласним навчально-методичним центром культури і мистецтв за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій було проведено дводенний семінар-практикум для керівників колективів та методистів з фольклорного жанру.

Цей захід став для поціновувачів пісенного фольклорно- автентично мистецтва справжнім святом творчості та обміном професійними напрацюваннями у даному жанрі. В роботі семінару прийняло участь 48 керівників, методистів, а також творчі колективи з області.
Зі словами відячності за участь у заході відкрила семінар директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Надія Заваліна та побажала колегам з районів плідної роботи, цікавого та потрібного практичного досвіду, успіхів у творчих починаннях, а також гарних вражень від теоретичних та практичних занять семінару.

Розпочалася робота даного заходу з творчої зустрічі із лауреатом обласної премії ім. Василя Полевика Вікторією Лемещенко та народним аматорським фольклорним колективом «Горлиця» Прилуцького МБК. Даний пункт роботи семінару проходив у формі творчого спілкування, а саме учасникам подавалася інформація про старовинні пісні Прилуцького краю, манеру їх виконання, методичні поради у роботі з цими автентичними піснями. Також гарно сприйняли семінаристи відмінне виконання старовинних пісень колективом «Горлиця».

Наступним пунктом роботи заходу було важливе та потрібне теоретичне та практичне заняття на тему «Методика та послідовність розшифрування пісень первинного фольклору». Дане заняття проводили фахівці навчально-методичного центру: головний хормейстер Ольга Коцур та провідний методист з фольклорного жанру Оксана Пронченко.

Впродовж заняття були розкриті питання опрацювання первинного або автентичного фольклору, методичні поради керівникам при розшифровці матеріалу, представлені практичні поради колегам в роботі над мелодичною лінією та приділено увагу питанням послідовності вивченню даних творів.

Далі семінар продовжив свою роботу у концертному залі Палацу художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста Чернігова. Для учасників та гостей заходу відбулася творча та повна нових мистецьких вражень і значна подія у фольклорному напрямку – презентація збірки фольклорних пісень «Ой, пайду я проти сонця», записаних у с. Дніпровське Чернігівського району за участю місцевих виконавиць Галини Герещенко, Оксани Власенко та Марії Кравченко, тріо «Калита» м. Чернігів та фольклорного колективу «Горлиця» с. Шестовиця Чернігівського району.

Другий день роботи семінару розпочався на території Талалаївщини на районному святі народної творчості «Над прозорою криницею». Після Божественної літургії та освячення води нам представили виставу виробів декоративно-прикладного мистецтва «Талалаївщина – край майстрів» з відмінним тематичним супроводом та виступами фольклорних колективів району.

У вітальному слові від учасників семінару та гостей з Чернігова директор ОНМЦКіМ Надія Заваліна подякувала начальнику відділу культури і туризму Талалаївської РДА Сергію Копилову та оргкомітету свята за запрошення на свято «Над прозорою криницею», гарну організацію дійства та вручила почесну грамоту, примірники видання «Ой, пайду я проти сонця» та подарунки на добру згадку гостинним колегам.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району

Поліція Чернігівщини розслідує обставини отримання вогнепального поранення мешканцем Ніжинського району 18:31

Поліцейські встановили, що 39-річного мешканця Мринської громади було поранено у живіт кулею з нарізного карабіна.

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу

Ми зібралися вирішити питання, які тягнуться роками та десятиріччями: Дмитро Іванов про засідання екоштабу 18:24

В обласній державній адміністрації продовжують шукати способи вирішення проблем із довкіллям Чернігівщини.

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл

У бібліотеці Короленка провели круглий стіл "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова…" 18:16

21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Єфремова.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 831 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 жовтня в області зафіксовано 831 новий випадок COVID-19.

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів

На Чернігівщині СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів 18:00

На Чернігівщині співробітники СБУ викрили «діяльність» посадових осіб одного із лісгоспів, які організували схему реалізації необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.