Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 22:39:06

Що нового в "Літературному Чернігові"?

24.07.2015   09:31Агенцiя

У другому номері журналу за цей рік (№ 2 (70), 2015) подано поезії Олени О’Лір, Богдана Бастюка, Вячеслава Дьоміна, Любові Карпенко, Володимира Пащенка, а також поетів із Росії — евена Андрія Кривошапкіна та якута Івана Мигалкіна у перекладах Сергія Дзюби.

Проза представлена оповіданнями Олександра Забарного «Брати», Володимира Фриза «Повернення в юність», Віталія Леуса «Не того поля ягода», уривком із роману Віктора Божка «Небезпечний і незборимий». Із циклом новел дебютує Богдана Вознюк.

У літературознавчих студіях часопис друкує статті Ніни Кочубей «Маленький крок на «вічнім шляху до Шевченка», Надії Савчин «Сюжетно-образна структура оповідань і новел Михася Ткача», Петра Сороки «Багатогранність творчого таланту: штрихи до мистецького силуету Левка Різника».

У рубриці «Твори українців за кордоном» кандидат історичних наук Тамара Демченко розмірковує над виданою в Чернігові книжкою «Моє життя» нашого земляка Павла Пришиби, який завершив своє «ходіння по муках» у США. В рубриці «Українознавство» Микола Ткач досліджує соціокультуру діяльності традиційних молодіжних об’єднань.
До письменницьких ювілеїв часопис друкує статті Володимира Кузьменка «Розкрилля таланту» (про Любов Пономаренко) та Михася Ткача «Творець різножанрових романів» (про Олексія Брика).

Журнал рецензує збірку лірики Володимира Сапона «Мама Ніна із Ніневії», монографію Оксани Гарачковської «Дивосвіт української літературної казки другої половини ХХ століття» та збірник «Обрядовий музичний фольклор Середньої Наддніпрянщини: жанрово-регіональна антологія».

На обкладинці часопису вміщено кольорову світлину альтанки Глібова в Седневі.

Журнал надруковано за фінансової підтримки Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або  Подаруй бібліотеці книгу!»

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» 19:56

14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати,

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.