Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 22:09:40

Укрпошта здійснить випуск художнього конверта з Катерининською церквою

22.07.2015   08:10Агенцiя

Цього року визначній пам’ятці архітектури козацької доби — Катерининській церкві виповнюється 300 років від дня освячення.

З нагоди ювілею храму в області планується проведення різноманітних заходів, зокрема, урочисті збори, Міжнародна наукова конференція «Бароко в архітектурі Чернігівщини», виготовлення друкованої продукції.

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» звернувся до керівництва Чернігівської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» з проханням виготовити конверт із зображенням Катерининської церкви.
16 липня 2015 року відбулося засідання Редакційно-художньої ради з питань видання поштових марок, маркованих конвертів і карток в Україні (Рада), під головуванням в. о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» І. В. Ткачука.

Затверджено ескізи марок, конвертів, штемпелів спецпогашення, передбачених тематичними планами на 2015 рік, та прийнято ряд рішень щодо додаткових випусків поштової продукції та проведення додаткових спеціальних погашень в 2015-2016 рр. Зокрема, планується здійснити в 2015 році випуск немаркованого художнього конверта, присвяченого 300-річчю освячення Катерининської церкви, м. Чернігів.


Довідка
Катерининська церква ХVІІІ ст. є об’єктом культурної спадщини національного значення (охор. № 816), занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та належить до державної власності, перебуває на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Храм споруджений на честь героїзму козаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням чернігівського полковника, наказного гетьмана Якова Лизогуба. Церква освячена в 1715 р. чернігівським архієпископом Антонієм Стаховським на честь святої Катерини.
Катерининська церква неодноразово руйнувалась, але значних перебудов не зазнала. Це найвизначніша в Україні пам’ятка стилю українського (козацького) відродження ХVІІ—ХVІІІ ст., що збереглася в автентичному вигляді, справила вирішальний вплив на розвиток української церковної архітектури ХVІІІ ст. й досі відіграє роль містобудівної домінанти історичного середмістя Чернігова.
У 2006 році Катерининську церкву передано у безоплатне користування Козацькій православній громаді храму Св. Вмч. Катерини м. Чернігова УПЦ Київського патріархату.
Парафіяни церкви активно підтримали Євромайдан 2013 року, Революцію Гідності 2014 року та волонтерський рух з допомоги відродження української армії. За українськими традиціями та старовинним козацьким звичаєм у кафедральному соборі св. вмч. Катерини відспівують воїнів-земляків, які загинули в ході проведення АТО за незалежність та цілісність України.
 

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини