Бібліотекарі провели годину історії "Оберіг нашої державності"
28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 19 років тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.
Щоб ознайомити дітей з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва провели годину історії «ОБЕРІГ НАШОЇ ДЕРЖАВНОСТІ» з дітьми, які оздоровлюються в санаторії «ЗЕЛЕНИЙ ГАЙ»
Бібліотекар розповіла дітям, про те як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною.
І вже, як завжди, бібліотекарями була організована творча майстерня, цього разу на подвір’ї санаторію в сосновому бору. Хлопчикам та дівчаткам було запропоновано зробити квітку мальви. Всі ми знаємо і пам’ятаємо мальви з дитинства, що прикрашали Українські хатки, не даремно говорять, що мальва символ України, символ найдорожчого, любові до рідної землі, до народу. Не було села, а в ньому хати, де б не росли під вікнами мальви – прекрасні обереги нашої духовної спадщини. Всім, хто вирушав у далеку-далеку дорогу, ці квіти нагадували: там земля мила, де мати родила!
Діти з великим задоволенням та ентузіазмом робили квітку МАЛЬВУ.
В читальному залі бібліотеки з 23 червня розгорнулась книжкова виставка «Оберіг нашої державності», де читачам була запропонована правознавча, історично-довідкова література.
Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського конституціоналізму, що триває і зараз.
Виставка експонуватиметься до 30 липня 2015 року.
26 червня до Дня Конституції України в клубі дозвілля «Мушкетер» була проведена правова панорама «Конституція України із глибини віків до сьогодення».
Захід складався з 3-ох частин:
• 1-ша частина: бесіда «Конституція України – основний закон суспільства і держави»
• 2-га частина: марафон правознавчих питань «Наш закон – наша сила»
• 3-тя частина: рольова гра «Мої права, мої обов’язки»
Діти познайомились з цікавими фактами з історії Конституції України та її розділом «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина».
Наприкінці заходу хлопці поміркували над питанням «Навіщо нам потрібно знати свої права і обов’язки?»
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.