Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 жовтня, 23:49:26

Вийшов перший відновлювальний номер газети "Сіверщина"

03.06.2015   07:20Агенцiя

"Ми переможемо!" - такими словами відкривається перше число газети "Сіверщина", яке нещодавно побачило світ після року вимушеного мовчання.

Правління обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, попри відсутність будь-якого фінансування згори чи збоку, знайшло можливість, дякуючи добрим людям, почати відновлення "Сіверщини".

Перше число її вийшло накладом тисячу примірників і значить загальне порядкове число - 1076. Стільки номерів вийшло газети за більш, ніж 20-річне її існування.

У першому відновлювальному числі - стаття голови обласної "Просвіти" імені Т.Шевченка Василя Чепурного, де говориться: "закриття газети "Сіверщина" в час війни - відверта і пряма диверсія проти українського інформаційного простору. Ми знаємо хто її здійснив, хоча й прикриваються вони патріотичними гаслами та навіть допомагають фронту.... зараз ми починаємо новий процес реанімації газети. Ще важко говорити, як це буде і як довго протягнеться процес ремісії, говорячи медичною мовою. Але ми впевнені - газета, яка стільки зробила для української нації (один вихід Чернігівщини з "червоного пояса" чого вартий!) мусить жити".

У номері - статті "Начальник культури судиться з "Просвітою", "Водій-ас врятував більше 70 бійців", "Письменниця живе в селі" тощо. А ще - розповідь про те, як Москва за хабар купила нашу Церкву, дослідження судді апеляційного суду Івана Баглая "Гоголь був ще й юристом", інтерв'ю з о. Євгеном Ордою "гірські чеченці повісили ікону Богородиці на своєму наметі". Газета дає перелік уродженців області, що загинули на війні з Росією - публікація зветься "Запалимо свічу пам'яті".

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.