Обласна креатив-лабораторія Бібліо-профі
В обласній бібліотеці для дітей ім.М.Островського розпочала роботу обласна креатив-лабораторія «Бібліо-профі», де навчатимуться працівники дитячих бібліотек області. Тема першого заняття – «Сучасна дитяча бібліотека в контексті партнерства заради дитини: промоція дитячого читання молодших школярів».
Патріотичне виховання дітей і підлітків в умовах сьогодення – найважливіше завдання дитячих бібліотек. Саме тому на початку заняття нову книгу до 70-річчя визволення України та 70-річчя Перемоги у Другій Світовій війні «Йшли у бій молодими» презентував Лисенко Володимир Іванович, член національної спілки журналістів – упорядник книги.
Понад 250 статей про фронтовиків-земляків, чия молодість припала на буремні роки Другої Світової війни, розповідають про бойову юність. Від імені обласної Ради та колективу авторів В.Лисенко подарував кожній дитячій бібліотеці Чернігівщини цю унікальну книгу.
Цю ж тему продовжила і відео-розповідь «Пелюстки живого вогню» про подвиги юних героїв Чернігівщини у Другій Світовій війні, яку дуже цікаво і емоційно провела головний бібліограф Казакова Лариса.
В центрі уваги експрес-інформації директора бібліотеки Тамари Клюй за матеріалами засідання президії Української асоціації працівників дитячих бібліотек були професійні бібліотечні питання; діалогу-консультації «Промоція читання молодших читачів в сучасній дитячій бібліотеці» Тянутової Тетяни, завідувачки відділу обслуговування молодших школярів.
Всі учасники креатив-лабораторії познайомилися з практикою впровадження інноваційних форм роботи, яка сьогодні активно впроваджується в роботу дитячих бібліотек; зокрема відеовиставкою для дітей молодшого віку; переглянули відеовиставку «Козацька душа України».
Жвавий інтерес у учасників навчання викликала робота бібліо-кафе «Книжкова смакота», яке дуже любить малеча в обласній бібліотеці для дітей; сьогодні бібліо-кафе – нова незвичайна форма прилучення малюків до читання.
Працівники відділу обслуговування молодших читачів охоче знайомили гостей з дитячих бібліотек області зі своїми цікавими надбаннями, інноваційними формами, а ті в свою чергу, поділилися своїм цікавим досвідом, все це творчо використовуватимуть в подальшій роботі на місцях.
З новим електронним виданням Національної бібліотеки України для дітей «Бібліотека у форматі Д0» присутніх ознайомила завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Олена Волченко.
Така велика обласна бібліотечна «рада» професіоналів, ми впевнені, допоможе дитячим бібліотекарям Чернігівщини по-сучасному підійти до вирішення актуальних питань роботи з дітьми в бібліотеках області.
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.