Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:52:51

Гомельська угода Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

27.05.2015   16:07Агенцiя

22 травня відбувся ХІІ Гомельський економічний форум. Він працював у п’яти секціях, одна з яких стосувалася розвитку туризму. Делегацію Чернігівської області очолював голова облдержадміністрації Валерій Куліч.

Серед багатьох “мільйонних” договорів, підписаних гомельчанами того дня, була й Угода про співробітництво між Державною історико-культурною установою “Гомельський палацово-парковий ансамбль” і Чернігівським обласним історичним музеєм імені В.В. Тарновського.

Документ передбачає створення сприятливих умов для творчого співробітництва в галузі культури й мистецтва, музейної справи. Завдяки йому можна буде на підставі окремих договорів організовувати і проводити спільні й обмінні виставки та інші заходи, співпрацювати в галузі підвищення кваліфікації працівників і спеціалістів шляхом організації та проведення науково-практичних конференцій, семінарів з проблем музейної справи, обміну науково-методичною інформацією, інформацією про наукові дослідження в галузі культури й мистецтва, музейної справи, активно використовувати різноманітні форми наукового обміну і співробітництва.

Вже вісім років діє єдиний в Україні проект Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського “Музейний лекторій “Дорогами рідного краю”, учасники якого за цей час понад п’ятдесят разів відвідували Гомель і знайомилися з тамтешніми пам’ятками історії та культури. Наші сподівання покладаємо на те, що підписана угода відкриє нарешті шлях у зворотному напрямку, і гомельчани, крім шопінгу, зможуть насолодитися чернігівськими музейними збірками та помилуватися чернігівськими архітектурними перлинами.

Правда є в цьому всьому гіркуватий присмак. Не варто навіть і порівнювати гомельські дороги (вулиці) з чернігівськими ямами та канавами, гомельські “під полубокс” стрижені газони з нашими хащами, гомельські ошатні культурні установи з нашими облупленими пам’ятками.

Позатим, чекаємо на сябрів.


Сергій Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ