Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 19:27:12

У Коропі відбулася презентація книги Віктора Моренця "Чернігівський процес"

13.05.2015   08:09

В м. Коропі історик Віктор Моренець провів презентацію ілюстрованої книги-дослідження "Чернігівський процес".

Видання містить стенограми та світлини з судового процесу над угорськими військовими.
"Весь парадокс чернігівського процесу в тому, що цих людей засудили восени 41 року на 25 років, а 50-го року на підпис Сталіну почали готувати документ про їхнє звільнення. І до Угорської революції до 56-го року їх було всіх звільнено. Військових злочинців, які пролили на нашій землі море крови, – звільнено.

1992 року президент Росії реабілітував із політичних причин військових злочинців, засуджених за злочини в Україні. Угорські військові, які опинилися 45-го року в себе на Батьківщині пішли під суд угорського військового трибуналу, а "совецкая власть" відпустила та реабілітувала. Отже, поки ми самі не засудимо наших ворогів, поки ми не засудимо тих, хто ходив із колорадськими стрічками, в нас буде так постійно. Всіх наших ворогів ми маємо засудити, знищити та зруйнувати", – зазначив краєзнавець Віктор Моренець.

Віктор Моренець відповів на запитання присутніх, а також розповів про створення, зміст книги та особливості роботи в архівах.

Також Віктор Моренець представив присутнім свої попередні видання: "Просвіта інкогніта". У книзі розповідається про зародження та діяльність на теренах Прилуччини в 1917-1922 роках "Просвіт" - громадських культурно-освітніх організацій. Внесок прилуцьких просвітян досі був невідомий і неоцінений. Саме прилуцька просвіта видала перший на теренах України "Українсько-московський словник", "Коротку граматику української мови" влітку 1917 року та часопис для молоді "Гасло" 1919 року. Також представлені документи чернігівської "Просвіти" періоду 1909-1907 років. – 2015.
Брошура "Микола Міхновський: публіцистика та вірші". До збірки увійшли біографія, публіцистичні твори і невідома до цього часу збірка віршів "Лірика".– 2015.
"Невідома спадщина". У книзі зібрані спогади, статті щоденники старшин Армії УНР родом із міста Прилуки та Прилуцького району Чернігівської області. – 2015.
"Ічнянці в армії УНР". У книзі зібрано матеріал до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького заколоту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.
"Земля, полита кров'ю". У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.
"Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність", яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини