"Козацьке. Матеріали до історії рідного села над Супій-річкою і його найближчої округи"
Написати книгу-дослідження про рідне село член Національної спілки журналістів України Микола Гринь задумав давно.

А родом він з Козацького Бобровицького району. Матеріалу накопичилось багато, та впорядкувати його і підготувати до видання, як кажуть, руки не доходили. Але настав момент, коли зрозумів: відкладати далі нікуди. Три роки клопіткої напруженої праці — і ось результат: в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка відбулась презентація книги Миколи Гриня «Козацьке. Матеріали до історії рідного села над Супій-річкою і його найближчої округи.»
«Ой Козацьке село та над річкою». Воно добре відоме не лише у своєму Бобровицькому районі. Засновано у другій половині 16-го століття, і з того часу живуть тут люди мудрі, гостинні, працьовиті. А ось хто був першими поселенцями, і досі точно не встановлено. Серед місцевих побутує думка, що це представники давнього козацького роду. Інакше, звідки б такій назві взятися?
А дійсно, звідки? І хто все ж таки першим звернув увагу на ці благодатні землі і заснував тут невеличке поселення, від якого власне і бере початок село? Цими питаннями ще зі шкільних років переймався і Микола Гринь – відомий нині журналіст, сам родом з Козацького. Задум про створення літературно-історичного літопису рідного села на основі архівних і документальних матеріалів, спогадів односельців виник давно. Та його втілення відкладалося раз по раз через певні життєві обставини. І ось нарешті час настав. Ось воно: «Козацьке. Матеріали до історії рідного села над Супій-річкою і його найближчої округи». Микола Гринь, член Національної спілки журналістів України: «Я три зими просидів в архівах Чернігова і Києва, перелистав тисячі документів. На четверту зиму почав писати. Це було кілька великих рукописних зошитів і врешті все це увійшло до цієї книги».
Видання солідне за обсягом (понад 500 сторінок), але, як зазначив під час його презентації в обласній бібліотеці імені Короленка автор Микола Гринь, ще недосконале. І насамперед через недостатність архівних матеріалів та неможливість в окремих випадках отримати до них доступ. Микола Гринь: «Архіви Запорізької Січі наші братики-росіяни вивезли до себе і не дозволяють з ними працювати нашим науковцям та історикам. А в наших архівах багато матеріалів знищено, багато взагалі плутанини. Я молю Бога, щоб знайшлися послідовники і продовжили мою справу».
Та й при виході книги у світ не обійшлося без ложки дьогтю. Микола Гринь: «Я хотів зробити 500 екземплярів і безкоштовно роздати в кожну хату на селі. Але деякі товариші з повними кишенями пророкували, що вона нікому не треба і буде валятися під магазинами. Знайшов кошти лише на 300, тепер весь у боргах. А книги розійшлися в одну мить».
Цілком логічно чекати збільшення тиражів. Але за чий рахунок? Самому авторові на його журналістську пенсію цього явно не потягнути (ще за перше видання у боргах по вуха). Може доцільно підключитися до справі всій Козацькій територіальній громаді? Бо це, насамперед, її історія.
Останні новини Чернігівщини
Актуально про субсидії 12:36
Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43
Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40
Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18
ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION
Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47
21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».