Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 08:39:06

Відроджувати автентичну інструментальну музику взялися працівники культури Чернігівщини

17.04.2015   11:38Агенцiя

Для цього провели семінар для фахівців музичного жанру. Зібралися задля підвищення професійного рівня, творчого обміну, а також популяризації інструментального жанру. Організатори кажуть, прагнуть привернути увагу до розвитку народного музичного інструментального жанру.

Досвідом ділилися київські гості – професор консерваторії імені Чайковського Михайло Хай та бубніст Олександр Левченко. Майстер-клас давали майстри сцени – артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди».
 
Надія Заваліна, директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв: «Побувавши на нашому заході, провідні фахівці області, почерпнувши нові знання, нові навички, повезуть це далі в свої куточки Чернігівщини і будуть далі це пропагувати. З кожним днем зростає інтерес саме до живої музики до народних інструментів».
 
Вокальний фольклор на Чернігівщині, за словами фахівців, ще більш-менш вивчений, а от музичного фольклору, як такого, майже не залишилось. Сергій Вовк, художній керівник академічного ансамблю «Сіверські клейноди»: «Не все те фольклором називається, що на баяні грається, а саме манера гри, культура цієї гри і цієї манери. Ну і саме основне, що кожен регіон має свою оцю родзинку інструментів».
 
Про важливість відновлення українського автентичного музичного мистецтва говорив з учасниками семінару Михайло Хай . Професор підкреслює — музика ідентифікує нас як націю. Чернігівщина має потенціал стати центром реконструкції національної інструментальної музики, яка зараз в Україні знаходиться взагалі на нулю, підкреслює фольклорист.
 
Учасники заходу також мали змогу ознайомитись з народними музичними інструментами, які зараз виготовляють та реставрують саме на Чернігівщині: бубном, гуслями, тріщотками та іншими.
 
Пов’язати минуле з сучасним можна завдяки музиці. Автентична інструментальна музика, переконані учасники семінару, впливає на формування національної самосвідомості, що так важливо в наш час.

Останні новини Чернігівщини

Золото, срібло та бронза: команда ветеранів з Чернігівщини здобула нагороди на «Іграх Воїнів»

Золото, срібло та бронза: команда ветеранів з Чернігівщини здобула нагороди на «Іграх Воїнів» 08:32

Команда чернігівських ветеранів 16 вересня знову відзначилась на перших Віртуальних «Іграх воїнів» (Warrior Games: Team Ukraine).

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:28

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 19 вересня по 8:00 20 вересня 2021 року

20 вересня - день «Полюби свою домашню тварину»

20 вересня - день «Полюби свою домашню тварину» 08:16

20 вересня проводиться День «Полюби свою домашню тварину»

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.