Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 18:48:26

У Чернігові відкрили виставку гобеленів латвійської художниці

09.04.2015   12:48

8 квітня голова обласної ради Микола Звєрєв взяв участь у відкритті виставки латвійської художниці по текстилю Івети Веценане «Від гобелену до книжки», яка організована за сприяння обласної ради в Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт - Арт».

В рамках головування Латвії в Раді ЄС виставку презентувала Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні Аргіта Даудзе. В її експозиції представлені, створені художницею, гобелени та ілюстрації до книжки «Мій дідусь Антониньш». «Іноді з гобелену створюється книга, іноді з книги створюється гобелен. В цій виставці зустрічаються обидва напрямки моєї роботи, які відображають мій світогляд та прагнення до внутрішньої людської свободи та бажання знайти щастя поміж своїми», - розповідає Івета Веценане про свою виставку.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх, зазначив, що завдяки пані Послу та Уряду, депутатам Сейму Латвії область отримала значну підтримку і допомогу у цей непростий час. Це низка програм і проектів для Чернігівщини, і України в цілому, серед яких – допомога військовослужбовцям, гуманітарна підтримка дітей, батьки яких загинули в зоні АТО, проекти співробітництва в торговельних і економічних відносинах.

За словами керівника, сьогоднішній захід - свідчення тісних зв'язків, які налагодилися з Латвією. Обласна рада підтримує проведення таких культурних заходів, що проходять за участю і сприяння Посольства Латвійської Республіки в Україні.

– Місія гуманітарної допомоги і підтримки українців є дуже важливою. Це символ єднання і дружби між Латвією і Україною. І виставка є цьому яскравим свідченням, - наголосив очільник обласної представницької влади.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, який є і Представником Київського патріархату при європейських інституціях, сказав, що Європа - це найперший людський контакт, єдність культурного, духовного, історичного простору.

– Ми разом пройшли складний шлях до незалежності, а тепер ми разом ідемо європейським шляхом. Досвід Латвії може допомогти нам збудувати європейську країну, - підкреслив священнослужитель.

Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні Аргіта Даудзе у своєму виступі зазначила, що Латвія організувала цю виставку, оскільки в неї склалися дружні відносини з Чернігівщиною. Це Прибалтійська держава є однією з 28 країн-членів Європейсьокго Союзу, де всі культури і мови однаково важливі і кожна з них гідно розвивається. За словами Аргіте Даудзе, Івета Веценане – багатостороння художниця, яка не тільки малює, займається ткацтвом, а й пише книжки для дітей.

Пані Посол також висловила вдячність голові обласної ради та адміністрації музею за організацію виставки.

Про творчість латвійської художниці Івети Веценане розповіла її колега художниця Байба Спранце, яка цього ж дня, перед відкриттям виставки в музеї сучасного мистецтва, провела майстер-клас для учнів художніх шкіл та дітей, батьки яких загинули на сході України.

 

Довідково.

Латвійська майстриня Івета Веценане відома у всьому світі як перша художниця, яка використовує у своїй творчості бурштинові нитки. Унікальна техніка бурштинових ниток була винайдена в 2012 році співробітницею Ризького центру біоматеріалів та інновацій при Ризькому технічному університеті, доктором технічних наук Інгою Ляшенко, але потрапив у світ мистецтва унікальний винахід завдяки саме Іветі Веценане.

Основам ткацького ремесла художниця навчилася ще будучи студенткою, а про тонкощі дізналася вже під час різних етнографічних експедицій. Бурштинова нитка має великий спектр властивостей, які можуть бути використані в різноманітних галузях.

У роботах Івети Веценане традиційне філігранно переплітається з новаторським. Вона сама винайшла нові способи забарвлення ниток, щоб домогтися у своїх гобеленах «акварельного» ефекту. Тонке відчуття природи вилилось у соковиті кольори, зашифровані сюжети, насичені ансамблі квітів. Кожен новий гобелен – це нові ритми, нові сузір'я кольору, нові світи.
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.