Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 22:10:26

До Великодніх свят

07.04.2015   08:34Агенцiя

Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Чернігівським міським відділом кримінально-виконавчої інспекції ініціював проведення майстер-класу з розпису писанок для жінок, які перебувають у конфлікті з законом. Заняття провела провідний спеціаліст ЧМЦСССДМ Алла Сірик.

Сьогодні важко знайти людину, яка б лишалась байдужою і не захоплювалась красою українських писанок, цих справжніх шедеврів, цих крихких виробів людських сердець і рук. Писанки ще в древні часи розписували деякі слов’янські племена. У своїх писанках наші пращури відображали світ, у якому вони жили, свої погляди і вірування, вшановували сонце як джерело тепла і весняного пробудження, а саме яйце-писанка було символом зародження життя.

Запрошені жінки не тільки опанували мистецтво розпису, а й поповнили знання стосовно писанкового розмаїття. Ще з язичницьких часів збереглося чимало візерунків та символів, які використовують для розпису яєць. Із часом ці архетипові орнаменти набули християнської семантики. Чого тут тільки не побачиш: і багатющу „рослинність” -- барвінок, виноград, шипшина, гілочки верби, дерева; і тваринний світ – „населений” пташками, кониками, рибками, козликами, півниками; і геометричні орнаменти -- меандри, кола, трикутники, хрестики, свастики.

І все це хитромудро переплітається на невеличкій шкаралупі яйця, утворюючи зовсім невипадковий малюнок. Адже кожний символ і орнамент мав цілком конкретний зміст. І відповідно на писанці можна було „закодувати” найрізноманітнішу інформацію та побажання з різної нагоди. Наприклад, вагітній жінці дарували писанки з певними орнаментами, що несли в собі побажання здоров’я дитині, що має народитися. Писанки дарувалися на знак побажання добробуту, удачі, радості. Вони символізували вияв загальної любові, дарувалися друзям, родичам, знайомим. Традиційно писанки писали під час Великого посту. Писали всі – і діти, і дорослі, хоча господині, мабуть, найбільше.

Організатори переконані, що набуті навички та знання стануть у нагоді жінкам.

Подібні заняття були проведені й для дітей і молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації

У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації 15:48

Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі 15:14

Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід.

Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами 15:12

Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами.

29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» 15:07

Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу.

Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня 15:05

Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня.