Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 14:42:43

До Великодніх свят

07.04.2015   08:34Агенцiя

Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Чернігівським міським відділом кримінально-виконавчої інспекції ініціював проведення майстер-класу з розпису писанок для жінок, які перебувають у конфлікті з законом. Заняття провела провідний спеціаліст ЧМЦСССДМ Алла Сірик.

Сьогодні важко знайти людину, яка б лишалась байдужою і не захоплювалась красою українських писанок, цих справжніх шедеврів, цих крихких виробів людських сердець і рук. Писанки ще в древні часи розписували деякі слов’янські племена. У своїх писанках наші пращури відображали світ, у якому вони жили, свої погляди і вірування, вшановували сонце як джерело тепла і весняного пробудження, а саме яйце-писанка було символом зародження життя.

Запрошені жінки не тільки опанували мистецтво розпису, а й поповнили знання стосовно писанкового розмаїття. Ще з язичницьких часів збереглося чимало візерунків та символів, які використовують для розпису яєць. Із часом ці архетипові орнаменти набули християнської семантики. Чого тут тільки не побачиш: і багатющу „рослинність” -- барвінок, виноград, шипшина, гілочки верби, дерева; і тваринний світ – „населений” пташками, кониками, рибками, козликами, півниками; і геометричні орнаменти -- меандри, кола, трикутники, хрестики, свастики.

І все це хитромудро переплітається на невеличкій шкаралупі яйця, утворюючи зовсім невипадковий малюнок. Адже кожний символ і орнамент мав цілком конкретний зміст. І відповідно на писанці можна було „закодувати” найрізноманітнішу інформацію та побажання з різної нагоди. Наприклад, вагітній жінці дарували писанки з певними орнаментами, що несли в собі побажання здоров’я дитині, що має народитися. Писанки дарувалися на знак побажання добробуту, удачі, радості. Вони символізували вияв загальної любові, дарувалися друзям, родичам, знайомим. Традиційно писанки писали під час Великого посту. Писали всі – і діти, і дорослі, хоча господині, мабуть, найбільше.

Організатори переконані, що набуті навички та знання стануть у нагоді жінкам.

Подібні заняття були проведені й для дітей і молоді з обмеженими фізичними можливостями.

Останні новини Чернігівщини

Погляд на війну дитячими очима. У Чернігові нагородили переможців конкурсу антикарикатур

Погляд на війну дитячими очима. У Чернігові нагородили переможців конкурсу антикарикатур 14:38

У Чернігові завершився дитячий конкурс антивоєнних карикатур "Children's anti-war cartoon". Головною його ідеєю було показати події сьогодення очима дітей, а саме: як вони бачать та сприймають військову агресію росії проти України.

"Я розумію, що йде війна, але, як кажуть, хліб треба сіяти, і без тепла ми не можемо залишити місто". Інтерв'ю Віктора Геращенка про підготовку до холодів 14:14

Про підготовку до опалювального періоду, процес передачі Чернігівської ТЕЦ в управління міста розповів заступник міського голови Віктор Геращенко у програмі «На часі» телеканалу «Новий Чернігів».

Чаус: У понеділок після обіду відкривається прямий маршрут Чернігів — Київ

Чаус: У понеділок після обіду відкривається прямий маршрут Чернігів — Київ 14:07

Сьогодні після 13-ї години буде відкрито рух шляхом через Десну поблизу Чернігова. Про це вранці повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

За вихідні на Чернігівщині виявлено 242 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 4 липня

За вихідні на Чернігівщині виявлено 242 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 4 липня 13:31

Триває розмінування території області. За вихідні групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 19 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 242 такі предмети.

Обстріл прикордонного села: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 липня

Обстріл прикордонного села: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 липня 12:19

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 4 липня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини