Дуелі в Чернігівському історичному музеї
Виявляється жіночі дуелі не вигадка, а історичний факт. Цікаво, що в європейських країнах в 17 ст. жінки як засіб вирішення конфлікту обирали саме дуель. До того ж проходили вони без дотримання правил і були жорстокішими за чоловічі.
![](/uploads/1548-m.jpg)
Про це і не тільки дізналися наші журналісти під час інтерактивної екскурсії в історичному музеї ім. Тарновського.
В наш час, аби зацікавити молодь вивченням історії, співробітникам музеїв доводиться відповідати сучасним вимогам і використовувати нові форми роботи, які дозволять не лише побачити старовинні речі, але й відчути атмосферу цілої епохи.
Проводити інтерактивні екскурсії чернігівські музейники навчалися за кордоном. Завдяки нідерландській програмі “Матра”, вони запозичили досвід відомих музеїв світу. Це й дозволило створити цілу низку власних проектів.
“Дворянський кабінет” став першим інтерактивним проектом історичного музею ім.Тарновського. Після “Дворянського кабінету” з’явився проект екскурсії у вітальні, а згодом і “Дуель”. Окремою темою для інтерактивних екскурсій був обраний Чернігів, а саме два періоди в нашій історії – 20-ті та 50-ті роки ХХст.
Під час таких екскурсій можна дізнатися багато цікавих речей та ще й потримати в руках справжню шпагу чи пістоль, побачити на власні очі як виглядав дуельний набір і не тільки. Духу того часу відповідають навіть костюми екскурсоводів про які подбали окремо, замовивши їх пошив.
Вже сьогодні співробітники музею Тарновського готують нові інтерактивні програми.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.