Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:57:48

Дуелі в Чернігівському історичному музеї

13.02.2012   10:05Агенцiя

Виявляється жіночі дуелі не вигадка, а історичний факт. Цікаво, що в європейських країнах в 17 ст. жінки як засіб вирішення конфлікту обирали саме дуель. До того ж проходили вони без дотримання правил і були жорстокішими за чоловічі.

Про це і не тільки дізналися наші журналісти під час інтерактивної екскурсії в історичному музеї ім. Тарновського.

В наш час, аби зацікавити молодь вивченням історії, співробітникам музеїв доводиться відповідати сучасним вимогам і використовувати нові форми роботи, які дозволять не лише побачити старовинні речі, але й відчути атмосферу цілої епохи.

Проводити інтерактивні екскурсії чернігівські музейники навчалися за кордоном. Завдяки нідерландській програмі “Матра”, вони запозичили досвід відомих музеїв світу. Це й дозволило створити цілу низку власних проектів.

“Дворянський кабінет” став першим інтерактивним проектом історичного музею ім.Тарновського. Після “Дворянського кабінету” з’явився проект екскурсії у вітальні, а згодом і “Дуель”. Окремою темою для інтерактивних екскурсій був обраний Чернігів, а саме два періоди в нашій історії – 20-ті та 50-ті роки ХХст.

Під час таких екскурсій можна дізнатися багато цікавих речей та ще й потримати в руках справжню шпагу чи пістоль, побачити на власні очі як виглядав дуельний набір і не тільки. Духу того часу відповідають навіть костюми екскурсоводів про які подбали окремо, замовивши їх пошив.

Вже сьогодні співробітники музею Тарновського готують нові інтерактивні програми.

http://chodtrk.com.ua/?p=2142

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.