Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 07:57:33

Ніжин-муз-фест - 2015

01.04.2015   14:31Агенцiя

У Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася подія, що привернула увагу всіх шанувальників національного музичного мистецтва.

За сприяння ректора НДУ ім. М. Гоголя, професора О. Д. Бойка, директора НУКіМ ім. М. Заньковецької Л. Л. Єрмольченко та директора НДМШ С. О. Голуба, у межах проекту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ – 2015», був проведений творчий вечір, присвячений Тарасу Шевченку – тематична концертна програма «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

Фестиваль «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ» проводиться щорічно з метою утвердження позитивного іміджу Ніжинської вищої школи, як провідного осередку культурного просвітництва Чернігівщини, національно-патріотичного та естетичного виховання дітей та молоді засобами музичного мистецтва, популяризації високо естетичних зразків української та світової музики. Шевченківський вечір, як і всі цьогорічні творчі акції у стінах Ніжинського університету, присвячений 210-ій річниці його заснування, а також 50-річчю утворення факультету культури і мистецтв.

Учасниками березневого Шевченківського мистецького заходу стали молодіжні, юнацькі та дитячі виконавські колективи міста Ніжина:
- Молодіжний хор «Світич» НДУ ім. М. Гоголя. Керівники – заслужені діячі мистецтв України, професори Л. Шумська і Л. Костенко, хормейстери – доцент К. Кабриль та викладач Т. Раструба, провідний концертмейстер Г. Брюзгіна;
- «Академічний хор» НУКіМ ім. М. Заньковецької. Керівник – канд. мистецтвознавства, доцент Л. Дорохіна, хормейстер – І. Могильна, концертмейстер – Г. Єрмак;
- «Зведений оркестр народних інструментів» НДУ ім. М. Гоголя та НУКіМ ім. М. Заньковецької. Керівник – заслужений артист України, доцент М. Шумський, диригент – С. Павленко;
- Зразковий хор «Сяйво» Ніжинської ДМШ. Керівник – заслужений працівник культури України С. Голуб, концертмейстер – О. Сінельнікова;
- Жіночий хор «Канцона» НДУ ім. М. Гоголя. Керівник – ст. викладач З. Хоменко, концертмейстер – А. Кульбака.

Гостем фестивалю був запрошений дитячий хор «Шкільні роки» Конотопської міської гімназії під орудою відмінника освіти України Д. Зільберштейна, концертмейстер – І. Чусова.

Високий емоційний тон усієї програми творчого вечора підтримувала його ведуча – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Кавунник, яка наголосила на давніх музично-просвітницьких традиціях Ніжинської вищої школи, а також підкреслила велику значущість творчості геніального українського поета Т. Г. Шевченка у розвитку хорового мистецтва України.

Слухачі гаряче сприймали відомі хорові та вокальні твори українських композиторів на вірші Т. Шевченка – «Учітеся, брати мої» А. Кос-Анатольського, «Думи мої» В. Уманця, «Така її доля» В. Заремби та О. Албула, «Сонце заходить» В. Іконника, «Пливе човен» М. Лисенка, «Садок вишневий коло хати» з ораторії-симфонії «Страсті за Тарасом» Є. Станковича, а також відомий оркестровий твір П. Ніщинського – «Інтродукцію» з музики до драми Т. Шевченка «Назар Стодоля».

Разом із тим, кожен виконавський колектив презентував низку творів українських та зарубіжних авторів, на прикладі яких можна було скласти враження про технічний рівень та естетичні уподобання молодих співаків, оцінити їх вокальну культуру, артистизм та глибину переживання художнього образу. Найбільш яскравими та переконливими трактуваннями запам’ятались опуси Ж. Бізе, Й. Брамса, В. А. Моцарта, М. Джексона, Г. Гаврилець, М. Гобдича, Є. Карабиця, Ф. Колесси, О. Лиховид, І. Синиці, Б. Фільц та інші.

Ефектним та вражаючим режисерським прийомом став кульмінаційний фінал концерту, в якому всі учасники та глядачі, під управлінням диригента М. Шумського, заспівали величний твір Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Сподіваємося, що вечори ушанування пам’яті Тараса Шевченка, силами молодих артистів, відбуватимуться в Ніжинському університеті щорічно, та будуть збагачувати історію мистецьких традицій нашого старовинного навчального закладу, а також стануть вагомим засобом національно-патріотичного виховання дітей та молоді, що є одним з найактуальніших завдань освітянського середовища у сучасній Україні.


Людмила Шумська, Заслужений діяч мистецтв України, автор проекту

Останні новини Чернігівщини

Захопив та утримував у заручниках дитину: на Чернігівщині правоохоронці скерували до суду провадження щодо російського військовослужбовця 18:47

Слідчі Головного управління Нацполіції у Чернігівській області спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань та Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом захоплення та утримання у заручниках неповнолітнього військовослужбовцем 21-ї окремої мотострілецької бригади рф.

Латвія передала Чернігову два з дванадцяти модульних будинків 16:42

Це житло призначено для осіб, які втратили власне внаслідок активних бойових дій.

На Чернігівщині відкрився "Клас безпеки" 15:00

26 вересня в одному з городнянських ліцеїв відкрито “Клас безпеки”.

Увага! Шахраї створюють фейкові оголошення з продажу дров у соцмережах! Поліція закликає громадян не надсилати передоплату за неіснуючий товар 14:18

З настанням осені активізувалися шахраї, які розміщують у місцевих групах на «Фейсбуці» фейкові оголошення про продаж дров.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини