Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 жовтня, 18:46:55

День вірменської культури у бібліотеці "Вірменія: в серцях навіки"

26.03.2015   09:27Агенцiя

24 березня клуб «Краєзнавець» запросив своїх прихильників на культурно-мистецький захід «Вірменія: в серцях навіки», організаторами якого стали громадська організація «Вірменська община Чернігівської області» та Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка.

Сучасна бібліотека мала на меті ознайомити громаду з історією та культурою вірменського народу, встановити партнерські зв’язки жителів містаз представниками вірменської общини. Адже український народ з глибокою повагою ставиться до інших національностей, що проживають в Україні та їхньої культури, і прагне до дружби і співробітництва з ними.

Модератор презентаційного заходу, бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова нагадала присутнім про яскраві зустрічі з представниками чернігівських національних товариств білорусів, греків, євреїв, поляків, азербайджанців, які відбувались у бібліотеці протягом останніх років.

Історичний екскурс у взаємовідносини етносів Чернігівщини зробив кандидат історичних наук, завідувач кафедри етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Інституту історії, етнології та правознавства іменіО.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Юрій Русанов.

Про роботу Спілки вірмен України розповів виконавчий директор цієї організації Давид Мкртчян (Київ), а з діяльністю вірменської общини Сіверського краю ознайомив голова об’єднання Самвел Мовсесян.

Щиро вітали присутніх з Днем вірменської культури у бібліотеці перший заступник директора департамента культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олександр Левочко, голова Чернігівського обласного об’єднання єврейських общин та організацій Семен Бельман, відомий письменник та журналіст Сергій Дзюба.

Питанню вивчення та збереження в Україні рідної мови вірмен присвятила свій виступ засновниця та вчителька вірменської школи у Києві КаринеТумагаян. Емоційного забарвлення заходу надали вірші вірменською та українською мовами, вірменський національний танець «Узундара» та дивовижне звучання національного духового інструмента дудук.

Щире зацікавлення присутніх викликали твори відомого художника-іконописця АкопаЦовікяна і юної майстрині АнаітПарсадонян з Чернігова та книжково-ілюстративна виставка «Вірменські ескізи», яку підготували працівники відділу абонемента.
До фондів бібліотеки були подаровані книги з історії вірменського народу та мовознавства.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 71 новий випадок COVID-19

Виявлено 71 новий випадок COVID-19 17:01

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 жовтня зафіксований 71 новий випадок інфікування COVID-19.

Недотримання водіями правил дорожнього руху призвело до ДТП

Недотримання водіями правил дорожнього руху призвело до ДТП 16:59

Сьогодні о 10:00 ранку на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо – транспортну пригоду на вулиці Шевченка.

Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові

Підсумки туристичного сезону-2020 у Чернігові 13:20

У Чернігові підвели підсумки туристичного сезону 2020 року. Начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Шевчук 23 жовтня розповів про результати роботи в умовах карантину.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 45 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 45 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:41

Упродовж минулого тижня з 19 по 26 жовтня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 222 чоловіка особового складу та 63 одиниці спеціальної техніки.

Процедура відновлення платоспроможності фізособи. Які умови

Процедура відновлення платоспроможності фізособи. Які умови 12:35

Громадяни, які мають борги, проте не в змозі погасити їх, можуть скористатися процедурою відновлення платоспроможностіфізичної особи.