Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 12:42:15

Сонце в палаці Кирила Розумовського

21.03.2015   10:45

З нагоди Міжнародного дня людини із синдромом Дауна заповідник “Гетьманська столиця” розробив і провів захід “Намалюй мені сонце!” для дітей з особливими потребами, які є учнями-вихованцями Батуринської спеціальної школи-інтернат І-ІІ ст.

Захід, розрахований для дітей віком від 7 до 12 років, пройшов у легкій, довірливій обстановці. Ошатні і чемні, діти радісно сприймали всі месиджі, які йшли від організаторів дійства.

Спочатку діти пройшли із короткою екскурсією по палацу, з подивом роздивляючись люстри, картини, паркети та цікаві експонати. У доступній їм формі екскурсовод розповіла про гетьмана Розумовського.

Дитячій радості не було меж, коли співробітник заповідника Катерина Дзекун заграла на старовинному роялі композиції “Танок феї Драже” і “Баладу для Аделіни”. Спробували діти і самі чарівні клавіші поважного інструмента. Чим не арттерапія? Далі гарно, як для свого віку, продекламували вихованці школи українські вірші: Ігор Кваша “Мама вишила мені” та Вадим Юхименко “Веснянка”.

Ніхто не залишився байдужим і до козаків - героїв відомого мультфільму “Як козаки у футбол грали” (1970 року випуску). Після перегляду мультфільму маленьким гостям запропонували потримати в руках копії деяких предметів музейного значення, які вони щойно побачили на екрані проектора - козацьку шаблю, рушницю, пістоль, гарматні ядра, сувенірну гетьманську булаву, навіть дали приміряти стилізовану козацьку шапку. Діти, відчуваючи себе героями дня, із задоволенням позували перед камерами.

Спілкування продовжилося розфарбовуванням малюнку гетьманського палацу Розумовського. Діти, під чуйним керівництвом психолога школи, Акіншиної Аліни, перетворили чорно-білий малюнок у яскраве свято наших рідних синьо-жовтих кольорів!

Чи то так здалося… та від дитячої щирості у старовинному палаці стало світліше...

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.