Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 лютого, 19:47:26

Відбулася музична година до 200-річчя від дня народження М.М. Вербицького

10.03.2015   15:52Агенцiя

Нещодавно у відділі мистецтв Чернігівської ОУНБ ім.. В.Г. Короленка відбулася музична година "Співець національного відродження України",присвячена 200-річчю від дня народження М.М. Вербицького (1815-1870), українського композитора, диригента, музично-громадського діяча, автора Державного Гімну України.

Михайло Михайлович Вербицький – видатний прогресивний діяч української культури першої половини XIX ст. народився в селі Явірник Руський, що поблизу Перемишля (тепер Польща), 4 березня 1915 року. Закінчив духовну семінарію у Львові. Перші музичні знання одержав від. А. Нанке, співав у його хорі. Вчився композиції у Ф. Лоренцо.

Композитор працював у різних галузях музичного мистецтва і створив низку талановитих хорових, оркестрових і музично-драматичних композицій.

Писав М. Вербицький і світську музику. Він автор багатьох музичних творів на народні мелодії, полонезів, вальсів, вступів до вистав.

Вербицький був неабияким знавцем фольклору. В його увертюрах дивує і захоплює багатство коломийкових мелодій, які кожного разу з'являються у новому вигляді, у нових варіантах, не втрачаючи разом з тим своїх специфічних рис, оригінальності й привабливості. Та особливою заслугою композитора стало створення музики на слова П. Чубинського "Ще не вмерла Україна", який став гімном національного відродження України.

Ім'я Михайла Вербицького, видатного композитора і відданого борця за народність музичного мистецтва, дороге українським людям, які високо цінують кращі культурні здобутки минулого.

Присутні на заході ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою, на якій широко представлена література про життєвий та творчий шлях композитора: книги, статті з українських мистецьких часописів, нотні видання. Шанувальники мистецтва прослухали Державний Гімн України, музичні записи кращих творів М. Вербицького на компакт-дисках, зокрема духовні твори у виконанні камерного хору "Київ" та, а також з цікавістю переглянули відеофільм "Михайло Вербицький – автор музики, відомої всьому світу":

Останні новини Чернігівщини

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває»

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39

До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35

Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.

20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини