Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 18:27:59

Семінар з музейної безпеки пройшов у Чернігові

28.02.2015   16:12

24–25 лютого на базі Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана фахівцями Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського був організований та проведений семінар-тренінг “Безпека музейних колекцій і культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях”.

Його основна мета, запропонована Міжнародною організацією ІCСROM –сприяння збереженню державної частини Музейного фонду України у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних, передусім, зі збройними конфліктами, терактами та стихійними лихами.

Це вже другий семінар з даної тематики, який пройшов у Чернігові. На цей раз його учасниками стали керівники відділів, фондові та наукові співробітники, реставратори з музеїв Чернігова і Славутича (Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана, Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”, Чернігівський історичний музей імені В. В. Тарновського, Літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського, Краєзнавчий музей м. Славутич).

Тренінг, насамперед, був спрямований на поглиблення теоретичних знань, оволодівання практичним досвідом застосування комплексних профілактичних заходів, вміння оперативного прийняття рішень в умовах надзвичайної ситуації. Окрема увага була приділена методиці Гаеля де Гішена з облаштування фондосховищ.

Кульмінацією навчання стало закріплення отриманих теоретичних знань на практиці. Учасникам запропонували взяти участь у симуляції порятунку експонатів із зруйнованого приміщення та переміщення їх до безпечного тимчасового фондосховища.

Надалі співробітники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського проведуть подібні семінари-тренінги для музеїв Чернігівської області.

 

Микола Горох, кін., старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини