Семінар з музейної безпеки пройшов у Чернігові
24–25 лютого на базі Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана фахівцями Чернігівського історичного музею імені В. В. Тарновського був організований та проведений семінар-тренінг “Безпека музейних колекцій і культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях”.

Його основна мета, запропонована Міжнародною організацією ІCСROM –сприяння збереженню державної частини Музейного фонду України у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних, передусім, зі збройними конфліктами, терактами та стихійними лихами.
Це вже другий семінар з даної тематики, який пройшов у Чернігові. На цей раз його учасниками стали керівники відділів, фондові та наукові співробітники, реставратори з музеїв Чернігова і Славутича (Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана, Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”, Чернігівський історичний музей імені В. В. Тарновського, Літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського, Краєзнавчий музей м. Славутич).
Тренінг, насамперед, був спрямований на поглиблення теоретичних знань, оволодівання практичним досвідом застосування комплексних профілактичних заходів, вміння оперативного прийняття рішень в умовах надзвичайної ситуації. Окрема увага була приділена методиці Гаеля де Гішена з облаштування фондосховищ.
Кульмінацією навчання стало закріплення отриманих теоретичних знань на практиці. Учасникам запропонували взяти участь у симуляції порятунку експонатів із зруйнованого приміщення та переміщення їх до безпечного тимчасового фондосховища.
Надалі співробітники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського проведуть подібні семінари-тренінги для музеїв Чернігівської області.
Микола Горох, кін., старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04
Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59
Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48
На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43
П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.
На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20
На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.