Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 жовтня, 00:55:21

"Студентська Свобода" перевірила використання української в громадських закладах харчування Чернігова

23.02.2015   12:19

21 лютого активісти Чернігівської "Студентської Свободи" провели перевірку закладів харчування на предмет дотримання гарантованого права україномовних клієнтів на обслуговування та отримання інформації державною мовою. Захід присвятили Міжнародному дню рідної мови.

Націоналісти перевірили шість закладів: "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі" , "Фальварек", "Океан" та "Кофеманія". У більшості закладів офіціянти спілкувалися державною мовою з україномовними клієнтами. Натомість меню українською відсутнє в п'яти закладах: "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі", "Фальварек" та "Океан".

Лише кав'ярня "Кофеманія" повністю відповідала критеріям перевірки. Крім того, що в закладі наявне меню державною мовою й офіціянти спілкуються з клієнтами українською, у холі розміщена скринька для збору коштів бійцям-фронтовикам.

Після моніторингу націоналісти написали скарги в книзі пропозицій про виявлені порушення.
"Мовний, культурний та ментальний кордони не менш важливі, ніж кордон фізичний. Недарма ж російські окупанти завжди так затято боролися з українською мовою. І в наш час Путін прийшов у ті регіони, де більшість населення була зрусифікована. Тому нас надзвичайно обурює, що в більшості закладів міста ігнорують права україномовних клієнтів", – зазначив свободівець Ігор Гавриленко.

Подібні перевірки свободівці здійснювали раніше, однак керівництво закладів принципово ігнорує права україномовних споживачів. Оскільки відповідних рішень не було ухвалено, націоналісти скерують скарги в інспекцію з питань захисту прав споживачів.

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень

Прилуцькій стоматполіклініці дотували із бюджету 300 тисяч гривень 20:01

На черговому засіданні виконавчого комітету Прилуцькій стоматологічній поліклініці погодилися виділити із бюджету 300 тисяч гривень на погашення заборгованості по заробітній платі.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 702 нових випадки COVID-19 19:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 жовтня в області зафіксовано 702 нових випадки COVID-19. Зокрема 308 — у Чернігівському районі (в тому числі 160 — у Чернігові), 143 — у Прилуцькому, 101 — у Корюківському, 81 — у Новгород-Сіверському, 69 — у Ніжинському. 95 захворілих госпіталізовані.

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури

СБУ викрила посадовців Чернігівської міськради на розкраданні коштів, виділених на розвиток соціальної інфраструктури 19:27

Служба безпеки України викрила посадовців Чернігівської міської ради та керівників будівельних компаній на привласненні десятків мільйонів гривень, виділених на розвиток соціальної інфраструктури міста.

На Чернігівщині триває осінній призов 19:27

Черговий призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань розпочався у жовтні цього року. Чернігівщина до кінця грудня має виконати план — 467 осіб. Завершити відправку призовників необхідно за два місяці.