Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:01:21

До 175 річниці останньої дуелі О.С. Пушкіна підготовлено нову інтерактивну екскурсію “История дуэли. Мораль, право, честь и достоинство”

07.02.2012   08:19Агенцiя

У Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського до 175 річниці останньої дуелі О.С. Пушкіна підготовлено нову інтерактивну екскурсію “История дуэли. Мораль, право, честь и достоинство”.

Історія дуелей – це продовження вже відомого чернігівцям оригінального циклу екскурсій присвячених культурі XIX століття. На основі музейної та приватних колекцій наукові співробітники намагаються надати можливість присутнім відчути цей період історії безпосередньо на собі. Ґрунтовна та цікава розповідь науковців музею та унікальна можливість доторкнутися до речей того часу, дають змогу відвідувачам зрозуміти стиль життя дворянина цієї епохи, навчитися спілкуватися, рухатись, писати, захищати свою честь, навіть, думати як люди того часу.

Нова інтерактивна екскурсія – це спроба розглядати дуель як феномен світової та вітчизняної історії. Відвідувачам пропонується історія виникнення та еволюція цього явища, його вплив на розвиток суспільства. Дуель розглядається як унікальний ритуал, як частина життя дворянина.

Екскурсія відбувається в експозиційному залі історичного музею, де інтер’єр дворянської вітальні XIX століття допомагає краще відчувати епоху. “Дуелянти” – наукові співробітники музею, в костюмах того часу, озброївшись, демонструють неабияку цікавість та складність дуельного ритуалу.
Відвідавши екскурсію, гості музею отримають нагоду зрозуміти, за які вчинки у XIX столітті дворянина могли викликати на дуель. Можуть навчитися робити та приймати виклики, правильно користуватися дуельною зброєю тієї епохи, побачити оригінальну зброю того часу та ін.

Екскурсія розрахована для учнів старших класів, студентів та всіх, хто цікавиться історією. Замовлення приймаються за телефоном 69-99-30.

http://www.cult.gov.ua/news/do_175_richnici_ostannoji_dueli_o_s_pushkina_pidgotovleno_novu_interaktivnu_ekskursiju_istorija_duehli_moral_pravo_chest_i_dostoinstvo/2012-02-06-3374

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ