Запрошуємо відвідати експозицію "Чернігів і чернігівці 100 років тому"
На стародавньому Валу, у приміщенні Чернігівського колегіуму, ось уже більше десяти років діє експозиція «Чернігів і чернігівці 100 років тому», присвячена історії міста на зламі століть.
Тут можна познайомитися з історією, архітектурою, промисловістю, освітою, культурою та діяльністю відомих чернігівців, побутом жителів міста кінця ХІХ — початку ХХ ст. Забудову Чернігова ілюструють копії фотографій і листівок, на яких знайшли відображення його площі та вулиці. Тут дається інформація про діяльність архітекторів у Чернігові: Д. Савицького, Д. Афанасьєва та ін. Про бурхливу забудову міста в цей час свідчать численні цегляні заводи, діяльність яких ілюструють зразки цегли з таврами як державних, так і приватних цегелень.
Досить широко представлена в експозиції житлова дерев’яна архітектура Чернігова, що підкреслює особливості забудови приватного сектора. Цей розділ представлений фотографіями будинків, прикрашених дерев’яним різьбленням, а також різноманітними зразками дерев’яної різьби: надвіконними сандриками, фронтонами, карнизами, капітелями тощо.
Про розвиток освіти та культури в Чернігові свідчать фотографії, на яких представлені будинки гімназій, училищ, театра, фотографії викладачів та учнів, підручники, атестати тощо. Наводиться також інформація про відомих чернігівців: Г. Щербину та П. Добровольського.
Побут мешканців міста представлений інтер’єром міського житла Чернігова цього періоду, своєрідною крамницею. Тут також можна побачити фотографії мешканців міста, меблі, музичні інструменти, посуд, гроші, одяг, кухонні прилади, вироби з лози та соломи.
У жовтні цього року працівниками архітектурно-історичного заповідника проведено розширення експозиції. Було не лише збільшено експозиційну площу, але і оновлено виставку. Вона поповнилася більш ніж ста новими експонатами, які ілюструють життя та побут чернігівців сто років тому. Серед них привертають увагу всілякий посуд, виготовлений на фабриках відомого промисловця М. М. Кузнєцова, цікаві вироби з соломи та лози, різноманітні кахлі рекоструйованої груби. Поповнилася виставка і новими зразками оригінального дерев’яного різьблення, які прикрашали будинки мешканців. Запрошуємо гостей та мешканців нашого міста відвідати експозицію «Чернігів і чернігівці 100 років тому», поринути у неповторну атмосферу минулого Чернігова.
Адреса: м. Чернігів, 14000, вул. Преображенська 1, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», тел. 64-59-64, e-mail: oldcher@gmail.com.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.