Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 12:22:07

Микола Дейкун у книжці № 50…

22.12.2014   08:07Агенцiя

До чернігівської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського на книжкове свято цими днями завітали заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, головні лікарі медичних закладів області, депутати обласної ради, відомі медики, письменники, журналісти, співробітники чернігівських бібліотек, студенти…

До чернігівської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського на книжкове свято цими днями завітали заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, головні лікарі медичних закладів області, депутати обласної ради, відомі медики, письменники, журналісти, співробітники чернігівських бібліотек, студенти…

Свою п’ятдесяту книжку – документальний роман «Доля Людини. Микола Дейкун» – представив письменник і журналіст Сергій Дзюба. Автор одразу ж привітав учасників презентації і головного героя своєї книги – відомого лікаря, депутата Чернігівської обласної ради Миколу Дейкуна зі святом Миколая. Взагалі, і для автора, і для головного персонажа книжки цей рік – ювілейний: Сергієві Дзюбі виповнилося п’ятдесят років, а Миколі Дейкуну – шістдесят.

«Ця книга – не просто подарунок моєму другові до ювілею. Адже ми з ним знайомі багато років. Розповідаючи про дивовижну долю Українця, шанованого на Придесенні Миколи Дейкуна, намагався осмислити життя нашої держави. Тобто це – наші з ним міркування, адже чимало сторінок книги написані у формі діалогу автора та головного героя. Однак це – роман, в якому переплелися долі багатьох персонажів – наголосив Сергій Дзюба. – Майже всі ці люди зараз присутні в залі, і я їм щиро дякую за книжку, яку ми створили разом. Я вже говорив, що Чернігівщина, це – не лише стародавні Вал і Болдина гора, величні храми, ошатні вулиці та сквери й мальовничі краєвиди. Це – в першу чергу, люди, котрі живуть і працюють тут. Микола Дейкун все своє життя самовіддано трудиться для України, рідного Придесення, своїх земляків. Це – справжній Професіонал і водночас – надзвичайно добра й світла Людина. Тому мені дуже пощастило, що одного сонячного дня Микола Петрович зустрівся на моєму життєвому шляху».

Багато добрих слів сказав про свого друга – Миколу Дейкуна – і заступник голови чернігівської обласної ради Валентин Мельничук. Роман йому сподобався: «Ця книжка має гарну обкладинку, але зміст її – значно кращий, ніж обкладинка. Бо читається буквально на одному подиху, відірватися не можна! І, дійсно, це – історія держави, рідної Чернігівщини, історія вітчизняної медицини. У романі немало написано про рід Дейкунів – працелюбних і шляхетних людей. Це – книжка про сімейні цінності, що дуже важливо! Адже вчить, як потрібно ставитися до своїх батьків, шанувати їх, як виховувати дітей, щоб вони виросли хорошими людьми. І чудово, що маємо вже цілу медичну династію Дейкунів: Микола Петрович, його прекрасна дружина, їхні талановиті діти, невістка… І дай, Боже, щоб такі традиції в цій родині продовжувалися! Дуже приємно, що молодші колеги Миколи Дейкуна, які нині також очолюють медичні заклади, вважають Миколу Петровича своїм Вчителем. Так, їм неабияк поталанило, бо у Дейкуна є чому повчитися! Доля не завжди була ласкавою до нього, вистачало не лише троянд, а й тернів. Однак він гідно пройшов шлях від фельдшера – до керівника медицини області. Очолював четверту міську лікарню, а зараз – головний лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент Чернігівського педагогічного національного університету імені Тараса Шевченка, депутат обласної ради. А головне – це Людина з великої літери! Тому в цій гостинній залі бібліотеки імені Михайла Коцюбинського на презентацію книжки про Миколу Дейкуна зібралася медична еліта Придесення та України. Звісно, цей роман – зовсім інший, ніж славнозвісна книжка Шолохова «Доля людини», однак це – наш, рідний, справді, український твір про долю відомого земляка, про народження незалежної держави. Тож хочу щиро побажати авторові та головному героєві, аби їхня чудова книжка жила довго! Щоб на Чернігівщині виходили нові талановиті книги про долі видатних земляків».

Про Лікаря, Керівника та Людину – Миколу Дейкуна – прекрасно говорили інші учасники цього свята: ректор Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Микола Носко, ветеран медицини Василь Зуб (якого Микола Петрович називає своїм Вчителем), відомий лікар, депутат обласної ради Валерій Зуб (двоюрідний брат Миколи Дейкуна), головний лікар обласної дитячої лікарні, депутат обласної ради Олександр Карета, головний лікар першої міської лікарні Андрій Жиденко, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар четвертої міської лікарні Юрій Стецьків (котрий завітав зі своїми колегами, що раніше працювали разом із Миколою Дейкуном), заступник головного лікаря Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ніна Товчига, син Миколи Петровича – Валерій Дейкун, який трудиться в обласній лікарні (на святі була присутня й дружина головного героя – Тетяна Миколаївна), журналістка Ольга Чернякова, друзі-партнери Миколи Дейкуна, котрі приїхали на імпрезу з Києва…

Директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Ніна Власенко та співробітник бібліотеки імені М. Коцюбинського Ольга Гайова щиро подякували всім, хто завітав на презентацію, й запевнили: зроблять усе належне, щоб книжка про відомого лікаря користувалася попитом у наших бібліотеках. Роман Сергія Дзюби «Доля Людини. Микола Дейкун» представлений на конкурс «Краща книга року».Світлана Брагінець, зав. відділом чернігівської бібліотеки імені М. Коцюбинського

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.