Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 12:52:01

На "Карнабідівських читаннях" обговорили питання пам’яткоохоронної діяльності та дослідження культурної спадщини на Чернігівщині

22.12.2014   08:04

Минулого року за ініціативою Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» була започаткована наукова конференція «Карнабідівські читання». Її мета: привернути увагу до пам’яткоохоронної та краєзнавчої діяльності на Чернігівщині в ХІХ — на поч. ХХІ століть, а також питань збереження старожитностей Чернігова, відновлення пам’яток архітектури та історії чернігово-сіверського краю, повідомляє «Чернігів стародавній».

Цього року наукова конференція «Карнабідівські читання» відбулася 18 грудня, до її організації долучилося Північно-східне регіональне відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток та культури.
У роботі «Карнабідівських читань» взяли участь історики та мистецтвознавці, археологи і архітектори, працівники музеїв та закладів освіти. Вони поділилися результатом свої наукових досліджень і досвідом практичної роботи.

Зокрема, із доповідями виступили: молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Ірина Шевчик та завідувач науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Алла Гаркуша — «Андрій Карнабед — людина, що зберігала історію»; старший науковий співробітник кафедри історії та археології України Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Олена Терещенко — «Будинок родини Вербицьких у Чернігові»; кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ольга Травкіна — «Будинок Чернігівського колегіуму: маловідомі сторінки історії (кінець ХVІІІ — початок ХІХ ст.)»; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Олена Черненко та науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Тетяна Новик — «Архітектурно-археологічні дослідження чернігівського Спасо-Преображенського собору у 2014 р.»; кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Інна Непотенко — «Пам’яткоохоронна діяльність у Чернігові у 1920-х рр.: шляхи реалізації»; старший науковий співробітник, керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Сергій Зозуля — «Динаміка формування топонімічного ландшафту сучасного Ніжина: історичний досвід і сучасні реалії»; науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Олена Ванжула — «Вакаційна практика студентів Чернігівського інституту народної освіти влітку 1923 року».

У рамках наукової конференції керівник Північно-Східного регіонального відділення Центру пам’яткознавства Сергій Зозуля презентував черговий номер науково-популярної газети «Ніжинські старожитності». Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко відзначив широкий діапазон та актуальність питань, обговорюваних на конференції.

Наступного року планується провести круглий стіл з питань збереження культурної спадщини Чернігівщини. За результатами конференції «Карнабідівські читання» буде видано збірник наукових праць.

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.