У Чернігові відкрито виставку "Материнське поле", присвячену Чингізу Айматову
Виставка, присвячена видатному киргизькому письменнику, громадському і політичному діячу Чингізу Айтматову, відкрилась сьогодні у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». У презентації експозиції взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Улукбек Чіналієв, в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв, проректор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Киргизькій Республіці у 2001-2003 р.р. Петро Шаповал, директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко.
Звертаючись до присутніх, Сергій Журман зазначив, що в нелегкі для країни часи, коли йде війна, щодня гинуть військові, мирні люди, культура і мистецтво продовжує йти в народ.
- Дивлячись на картини, представлені на виставці, слід згадати слова Чингіза Айтматова «Достатньо проливати кров, треба продовжувати жити…». Ці слова актуальні і сьогодні, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації. Він подякував Послу Киргизької Республіки в Україні за те, що виставка розпочалась саме з Чернігова.
Великим духовним кроком для області назвав відкриття виставки Микола Звєрєв. Адже творчість Чингіза Айтматова це філософія добра і миру.
Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх, зазначив, що відкриття сьогоднішньої виставки у такий непростий час – великий духовний крок для Чернігівщини. Творчість Чингіза Айматова – це філософія миру і добра. Для нас, чернігівців, це великий подарунок, оскільки саме з Чернігова розпочинає свою роботу ця виставка.
Також голова обласної ради висловив вдячність за проведення мистецького заходу, адже це духовна місія, якої зараз не вистачає Чернігівщині.
В експозиції презентовані твори відомих майстрів старшого покоління, молодих і юних художників з різних регіонів України. Представлені роботи ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Андрія Чебикіна, в якій змальовані враження від прочитаного твору Айматова «И дольше века длится день»; художні твори професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Миколи Тітова, проректора цієї академії Остапа Ковальчука та інших.
Загалом, на виставці презентовані твори відомих майстрів старшого покоління з різних регіонів України, молоді, і зовсім юних художників. Зокрема, Андрій Чебикін представив свою графічну роботу, у якій відображені враження від прочитаного відомого твору Айтматова «И дольше века длится день».
Академік Національної академії мистецтв України, народний художник України Василь Перевальський — портрет Чінгіза Айтматова, створений в техніці гравюри. Професор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури, заслужений діяч мистецтв України Микола Тітов намалював свої живописні полотна під враженням мандрівки по горах Киргизстана. На його картинах — вкриті снігом вершини та льодовики.
Проректор Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук створив художні твори за мотивами творів Чінгіза Айтматова.
На виставці також є картини художників зі Львова і Харкова, зокрема студентів Української академії книгодрукування, виконані під керівництвом завідувача кафедри дизайну і друкованої продукції Володимира Стасенка.
Окремим блоком представлені твори декоративно-прикладного мистецтва Киргизстану, що безумовно надає неповторний колорит експозиції.
Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30
За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26
Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.
До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20
За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».
Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14
Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.
Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57
Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».