Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 10:41:07

Пам’яті Маестро

13.12.2014   13:59

П’ять років тому вся культурна спільнота Чернігівщини втратила неперевершеного митця, блискучого громадського діяча, видатного хормейстера Любомира Боднарука. У Чернігівському музичному училищі пройшов вечір пам’яті, присвячений Маестро, повідомляє Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія.

Заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук близько 30-ти років свого життя віддав Чернігову, своїм вихованцям і музиці – в неї він вклав свою душу, любов і натхнення. Шанувальники його творчості, учні та колеги відзначають, наскільки багато він зробив для розвитку класичної музики не тільки нашого краю, а й України в цілому. Це величезні концерти духовної, народної, класичної музики. А ще Любомир Боднарук був багатогранною особистістю і вміщував в собі усі найкращі людські якості.
 
Любомир Боднарук — блискучий хоровий диригент, а ще засновник і керівник камерного хору імені Дмитра Бортнянського, що завдяки йому став академічним. Це справжнє його дітище. Тому саме його вихованці на чолі із теперішнім керівником Іваном Богдановим у співпраці із колективом музичного училища і вирішили зробити цей пам’ятний захід, віддаючи шану і повагу видатному маестро. Хор виконав твір його улюбленого композитора Сергія Рахманінова «Всенощное бдение».
 
Слід зазначити, що ім’я Любомира Боднарука гідно пошановується культурною спільнотою. До 75-річного ювілею маестро вийшла в світ книга про його життя і творчість. Зараз можна побачити у музичному училищі і клас, де працював митець, та його портрет авторства Федора Кравчука.
 
Та найголовніше, як зазначають шанувальники творчості Любомира Боднарука, що саме його хорова творчість ніби з’єднала різні епохи розвитку хорового мистецтва Чернігівщини. Маестро казав: «Без справжньої хорової культури не можна будувати фундамент нової держави».

Останні новини Чернігівщини

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини