Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:00:02

Пам’яті Маестро

13.12.2014   13:59

П’ять років тому вся культурна спільнота Чернігівщини втратила неперевершеного митця, блискучого громадського діяча, видатного хормейстера Любомира Боднарука. У Чернігівському музичному училищі пройшов вечір пам’яті, присвячений Маестро, повідомляє Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія.

Заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук близько 30-ти років свого життя віддав Чернігову, своїм вихованцям і музиці – в неї він вклав свою душу, любов і натхнення. Шанувальники його творчості, учні та колеги відзначають, наскільки багато він зробив для розвитку класичної музики не тільки нашого краю, а й України в цілому. Це величезні концерти духовної, народної, класичної музики. А ще Любомир Боднарук був багатогранною особистістю і вміщував в собі усі найкращі людські якості.
 
Любомир Боднарук — блискучий хоровий диригент, а ще засновник і керівник камерного хору імені Дмитра Бортнянського, що завдяки йому став академічним. Це справжнє його дітище. Тому саме його вихованці на чолі із теперішнім керівником Іваном Богдановим у співпраці із колективом музичного училища і вирішили зробити цей пам’ятний захід, віддаючи шану і повагу видатному маестро. Хор виконав твір його улюбленого композитора Сергія Рахманінова «Всенощное бдение».
 
Слід зазначити, що ім’я Любомира Боднарука гідно пошановується культурною спільнотою. До 75-річного ювілею маестро вийшла в світ книга про його життя і творчість. Зараз можна побачити у музичному училищі і клас, де працював митець, та його портрет авторства Федора Кравчука.
 
Та найголовніше, як зазначають шанувальники творчості Любомира Боднарука, що саме його хорова творчість ніби з’єднала різні епохи розвитку хорового мистецтва Чернігівщини. Маестро казав: «Без справжньої хорової культури не можна будувати фундамент нової держави».

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ