Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:05:54

Презентація книги з історичного минулого Новгород-Сіверської чоловічої гімназії. ВІДЕО

14.11.2014   09:49Агенцiя

"Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років" – так називається книга, презентація якої відбулась в Державній гімназії ім. К.Д. Ушинського.

Видання є результатом спільної праці політика Юрія Романовича Мірошниченка та краєзнавця-дослідника Анатолія Федірка.

Книга пропонує читачеві ознайомитися із історичним минулим Н.-Сіверської чоловічої гімназії. У книзі подані архівні матеріали і документи з історії закладу, короткі дані про їх керманичів, вчителів, випускників. Доповнене видання фотодокументами. Шкільна родина гімназії дуже тепло зустріла гостей концертом, самі ж автори презентували результат праці.

Юрій Мірошниченко - автор книги "Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років": "Я дійсно люблю свою школу, цікавлюсь її історією, дійсно хотів би, щоб ця книга стала джерелом виховання і патріотичних почуттів, любові до свого краю, до своєї школи моїх молодших вже братів, сестер, які сьогодні перейняли естафету життя нашого навчального закладу. Це книга, яка дає нам певний пантеон тих людей, яких можна назвати героями в нашому з вами розумінні. Вони побудували, відстояли, передали своїм нащадкам це надбання, цю зірку освітню, просвітницьку і тих людей, які навчалися, крім того є цікаві фотографії" .

Історія школи-інтернату завжди цікавила краєзнавця, дослідника Анатолія Федірка. Автор книги говорить, що збираючи матеріали, працюючи над виданням поставив мету, щоб книга стала поштовхом у подальшій науковій діяльності.

Анатолій Федірко - автор книги "Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років": Спочатку це був історичний нарис, який ми намагалися написати, потім вирішили написати науково-популярне видання, щоб його читали і науковці, і вчителі, і молодь читала і пишалась цим навчальним закладом".

Присутній міський голова Сергій Пунтус привітав авторів з презентацією книги і вручив Юрію Романовичу диплом почесного громадянина міста Н.-Сіверський. Ознайомитись з книгою, поспілкуватися з авторами на зустріч прийшли сіверяни, яким цікава історія рідного краю, а саме школи-інтернату.

Олена Радченко - заступник директора з наукової роботи музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "На наш погляд книга вдалася чудовою, цікавою, яскравою, буде цікавою всім".

Олександр Пшеничний - директор Державної гімназії ім. К. Д. Ушинського: "Дуже добре, що є такі ентузіасти, які жертвують своїм власним часом, своїми коштами, своїм здоров'ям. Вони зберігають для наступних поколінь дані про наш навчальний заклад, про місто, про район".

Ольга Дворська – вчитель: "Горда тим, що презентація відбулась завдяки співпраці наставника і вихованця, тому що я вважаю, що Юрій Романович Мірошниченко, перш за все, є учнем Анатолія Михайловича. Людина, яка дуже багато років присвятила питанню творення історії цього навчального закладу".

Всі бажаючі отримали книжки з підписом авторів. Книга "Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років", наклад якого 3000 тис. примірників, привабить всіх, кому небайдужа доля навчального закладу.


Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини