Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:27:48

Проект "Петриківка - душа України" після Грузії завітав до Чернігова"

10.11.2014   08:32Агенцiя

У приміщенні Колегіуму Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" відкрилася виставка петриківського розпису, організована в рамках мистецького проекту "Петриківка - душа України".

Свої розкішні роботи до Чернігова привезли Галина Назаренко й Олена Ярмолюк із Петриківки та Наталія Малярчук зі Львова. Остання представила цілий розділ, присвячений політичним подіям в Україні. До нього увійшли оригінальні й цікаві малюнки "Майдан (Горіла шина), "Мамай на Майдані" і "Мамай на Донбасі", "Жертовний букет Майдану", прикрашені розписом каски майданівців та інші роботи. Знаменита Галина Назаренко спеціально для цього проекту виписала на полотні великий триптих "Рушник України" розміром 2х2,4 метри. Таких експериментів, відзначили організатори виставки, петриківські майстрині ще не робили.
Після відкриття виставки художниці прямо в Колегіумі провели майстер-клас для школярів.

За словами координатора Ніни Бурневич, свою подорож проект "Петриківка - душа України" трохи більше місяця тому розпочав із Грузії. В Тбілісі його учасники прочитали лекцію, провели у школах 5 майстер-класів з петриківського розпису, а в сумний для грузинів день падіння Сухумі (27 вересня) на вулицях столиці розмальовували пташок миру й дарували їх перехожим. У Батумі художниці залишили свої барвисті "автографи" на бізнес-коледжі.

Чернігів став другим містом зазначеного проекту. Сюди майстрині привезли 70 робіт. Милуватися ними городяни й гості міста зможуть цілий місяць.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.