Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 15:55:56

"З Україною у серці"

15.10.2014   08:15

Така назва виставки картин Народного художника України Феодосія Гуменюка, яка 14 жовтня відкрилася у музеї сучасного мистецтва «Пласт Арт».

Феодосій Гуменюк — лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, професор, керівник майстерні історичного живопису Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Творчість майстер свого часу в Радянському Союзі зазнавала утисків, але була визнана в Сполучених Штатах Америки та Канаді.

Виставку «З Україною у серці» художник-патріот присвятив 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. В експозиції твори майстра присвячені історичному минулому України, обрядам та віруванням українців. На полотнах зображені образи Івана Мазепи, Павла Полуботка, козака Мамая, Гонти й Залізняка. Також на виставці експонується графіка Наталії Павленко - дружини Феодосія Гуменюка.

У відкритті виставки взяв участь голова обласної ради Микола Звєрєв, директор музею сучасного мистецтва «Пласт Арт» Борис Дєдов, шанувальники образотворчого мистецтва.

Звертаючись до учасників заходу, голова обласної ради Микола Звєрєв відзначив самобутність та різноплановість творчості Феодосія Гуменюка.

— Полотна митця відтворюють українську історію, наші звичаї та традиції. Таке враження, що він їх писав не пензлем, а душею, — зазначив керівник та побажав народному художнику України натхнення у роботі та довгих років життя.

Виставка в музеї сучасного мистецтва «Пласт Арт» діятиме до 14 грудня.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини