Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 07:31:54

У Чернігові сьогодні вперше відбудеться концерт незрячих виконавців

14.10.2014   16:20

У Чернігівському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка сьогодні вперше відбудеться концерт незрячих виконавців з усієї України у рамках проекту "Відкрий життя".

Як повідомила керівник проекту, виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" Оксана Потимко, у Чернігові на сцену вийдуть 12 незрячих виконавців, у тому числі відбудеться дебют 10-річного співака.

Свою творчість чернігівцям також подарує скрипаль Олександр Божик – один із фіналістів телевізійного шоу "Україна має талант". Загалом учасники проекту представляють різні куточки України – від Карпат до Криму, хоча власне чернігівців серед них поки що немає. Керівник проекту наголошує, що він є відкритим для нових талановитих людей із особливими потребами.

За словами пані Оксани, проект "Відчини життя" є унікальним. Він з'явився у 2008 році, і планувався, як один концерт, натомість продовжує жити до сьогодні. Основна особливість – концерти проходять наживо у супроводі симфонічного оркестру.

Головний диригент Львівського національного драматичного театру імені М. Заньковецької, заслужений артист України Борис Мочурад підкреслив, що творчий проект руйнує стереотипи у ставленні суспільства до незрячих людей.

"Перші кілька номерів глядачі відчувають жалість до виконавців, які не бачать, або мають обмежений зір. Однак ми хочемо зруйнувати стереотип жалісливого ставлення – потрібно, щоб глядач захоплювався виконавцями. Незрячі люди мають інше життя, аніж ми, але вони так само добрі і талановиті, як і ми", - поділився митець.

Традиційно концерти проекту "Відкрий життя" є безкоштовними. Між тим, організатори наголошують, що проект є більше мистецьким, аніж соціальним.

За час існування проекту уже відбулися понад 50 концертів і не лише в Україні, а й за кордоном – Польщі, Угорщині, Швеції, Молдові та інших країнах.

Початок концерту 14 жовтня о 19.00.

Останні новини Чернігівщини

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток

10 липня - в Англії вперше футбольний арбітр використав свисток 07:26

Судді з'явилися на футбольному полі лише в 1873 році. Тоді взагалі вважалося, що за власною ініціативою суддя в гру втручатися не повинен.

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.