Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 12:09:31

У Чернігові сьогодні вперше відбудеться концерт незрячих виконавців

14.10.2014   16:20

У Чернігівському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка сьогодні вперше відбудеться концерт незрячих виконавців з усієї України у рамках проекту "Відкрий життя".

Як повідомила керівник проекту, виконавчий директор Львівського обласного осередку ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ" Оксана Потимко, у Чернігові на сцену вийдуть 12 незрячих виконавців, у тому числі відбудеться дебют 10-річного співака.

Свою творчість чернігівцям також подарує скрипаль Олександр Божик – один із фіналістів телевізійного шоу "Україна має талант". Загалом учасники проекту представляють різні куточки України – від Карпат до Криму, хоча власне чернігівців серед них поки що немає. Керівник проекту наголошує, що він є відкритим для нових талановитих людей із особливими потребами.

За словами пані Оксани, проект "Відчини життя" є унікальним. Він з'явився у 2008 році, і планувався, як один концерт, натомість продовжує жити до сьогодні. Основна особливість – концерти проходять наживо у супроводі симфонічного оркестру.

Головний диригент Львівського національного драматичного театру імені М. Заньковецької, заслужений артист України Борис Мочурад підкреслив, що творчий проект руйнує стереотипи у ставленні суспільства до незрячих людей.

"Перші кілька номерів глядачі відчувають жалість до виконавців, які не бачать, або мають обмежений зір. Однак ми хочемо зруйнувати стереотип жалісливого ставлення – потрібно, щоб глядач захоплювався виконавцями. Незрячі люди мають інше життя, аніж ми, але вони так само добрі і талановиті, як і ми", - поділився митець.

Традиційно концерти проекту "Відкрий життя" є безкоштовними. Між тим, організатори наголошують, що проект є більше мистецьким, аніж соціальним.

За час існування проекту уже відбулися понад 50 концертів і не лише в Україні, а й за кордоном – Польщі, Угорщині, Швеції, Молдові та інших країнах.

Початок концерту 14 жовтня о 19.00.

Останні новини Чернігівщини

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів

На Чернігівщині СБУ проводить комплекс перевірочних антитерористичних заходів 11:05

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області проводиться комплекс перевірочних антитерористичних заходів на об’єктах можливих терористичних посягань, у тому числі у прикордонних районах області.

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах

Зустріч про можливості підтримки підприємництва в громадах 11:01

15 квітня відбулася традиційна інформаційна онлайн-зустріч регіональної проєктної МЕРежі, організована Агенцією регіонального розвитку.

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання

Шоста сесія Чернігівської районної ради восьмого скликання 10:11

5 квітня голова Чернігівської районної ради Микола Силенко провів шосту сесії Чернігівської районної ради восьмого демократичного скликання.