Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 16:51:58

Кінотеатру Щорса – 75!

02.10.2014   11:02Агенцiя

Кожен житель Чернігова, прогулюючись Красною площею, не може не звернути увагу на монументальну споруду з білими колонами біля входу та яскравими плакатами, що запрошують завітати “на вогник”.

Багато хто згадує, як у дитинстві із захопленням та непереборним бажанням намагався потрапити до зали, вигадуючи найрізноманітніші способи, аби не платити за вхід. Мова йде не просто про театр, а про цілий кінотеатр – Кінотеатр імені Щорса.

10 серпня 2014 р. найстарішому діючому кінотеатру міста виповнилося 75 років. Вік – поважний, а історія його створення та становлення є достатньо цікавою і маловідомою. А чи виникали у вас питання: “Що саме я знаю про кінотеатр?”: “Як він будувався?”, “Хто автор проекту?”, “Скільки коштував проект?”, “Який перший кінофільм був показаний?”, “Чи є двійники нашого кінотеатру в Україні?”. А у нас виникли, як і бажання поділилися віднайденими відповідями.

30 вересня у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулися музейні зустрічі, присвячені 75-річчю Кінотеатру імені Щорса, які викликали жвавий інтерес, насамперед у молоді. Ще не почався захід, а вільних місць уже не було.

Старший науковий співробітник музею Світлана Сергєєва одразу захопила увагу присутніх розповіддю про будівництво кінотеатру, вразила даними про кількість відвідувачів протягом перших років роботи, з сумом згадала про воєнне лихоліття та руйнування, докладно зупинилася на післявоєнній відбудові та функціонуванні кінотеатру аж до наших днів. Ця розповідь чергувалася з показом невеличкого кінофільму, підготовленого старшим науковим співробітником музею Миколою Горохом.

Перед глядачами промайнули фотографії кінотеатру різних років, обрамлені музичним супроводом, а також фрагменти кінофільмів, які у різні роки демонструвалися на екрані: “Вершники”, реж. І. Савченко (1939), “Щорс”, реж. О. Довженко (1939), “Бережись автомобиля”, реж. Е. Рязанов (1966).

Надзвичайну цікавість присутніх викликало живе спілкування з гостями – працівниками Комунального підприємства “Чернігівкіно” та співробітниками кінотеатру імені Шорса Олександром Мельником, Мариною Ковальчук та Тетяною Мішук.

Можна з упевненістю стверджувати, що захід вдався, а Чернігівський історичний музей імені В. В. Тарновського як завжди радий прийняти у себе цікавих особистостей та поділитися з мешканцями Чернігова і його гостями цікавими фактами з історії міста над Десною, в тому числі й про Кінотеатр імені Щорса.

Микола Горох

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини