Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:29:41

Відбулись наукові читання до 120-річчя від дня народження О.Довженка "Співець гуманності й краси"

11.09.2014   08:07Агенцiя

З нагоди 120-річчя від дня народження Олександра Петровича Довженка – геніального митця, що народився у Сосниці, 9 вересня 2014 р., у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г.Короленка, в рамках засідання клубу «Краєзнавець», відбулись наукові читання «Співець гуманності й краси».

У читальному залі бібліотеки експонується книжково-ілюстративна виставка «З любові й доброти цей сонячний талант», яку емоційно прокоментувала модератор заходу бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова.

У наукових читаннях взяли участь чернігівські літератори, вчителі, журналісти, студенти, які заслухали виступи головного зберігача фонду літературно-меморіального музею О.П.Довженка в Сосниці Оксани Плитник «Історико-біографічний аспект. Дитинство», кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Тамари Демченко «Роль «Щоденника» Олександра Довженка у формуванні історичної пам’яті про Другу світову війну», провідного спеціаліста відділу використання інформації і документів ДАЧО Ірини Рябчук «Фільм «Зачарована Десна» у фондах Державного архіву Чернігівської області».

Гостем заходу став заслужений лікар України, депутат Чернігівської обласної ради, почесний громадянин м. Сосниця Олександр Карета, який поділився щирими та чесними спогадами про зйомки фільму «Зачарована Десна» у Сосниці.

Прозвучала пісня «Довженкова стежина» (сл. В.Микитенка та С.Реп’яха, муз. В.Микитенка) у виконанні солістки обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Тетяни Олійник.

Підбив підсумки засідання почесний президент клубу «Краєзнавець», директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського, професор Олександр Коваленко.

Зацікавлення присутніх викликала демонстрація уривків з кінофільму «Зачарована Десна», який вийшов на екрани у 1964 році.
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ