Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:49:01

Відбулись наукові читання до 120-річчя від дня народження О.Довженка "Співець гуманності й краси"

11.09.2014   08:07Агенцiя

З нагоди 120-річчя від дня народження Олександра Петровича Довженка – геніального митця, що народився у Сосниці, 9 вересня 2014 р., у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г.Короленка, в рамках засідання клубу «Краєзнавець», відбулись наукові читання «Співець гуманності й краси».

У читальному залі бібліотеки експонується книжково-ілюстративна виставка «З любові й доброти цей сонячний талант», яку емоційно прокоментувала модератор заходу бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова.

У наукових читаннях взяли участь чернігівські літератори, вчителі, журналісти, студенти, які заслухали виступи головного зберігача фонду літературно-меморіального музею О.П.Довженка в Сосниці Оксани Плитник «Історико-біографічний аспект. Дитинство», кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Тамари Демченко «Роль «Щоденника» Олександра Довженка у формуванні історичної пам’яті про Другу світову війну», провідного спеціаліста відділу використання інформації і документів ДАЧО Ірини Рябчук «Фільм «Зачарована Десна» у фондах Державного архіву Чернігівської області».

Гостем заходу став заслужений лікар України, депутат Чернігівської обласної ради, почесний громадянин м. Сосниця Олександр Карета, який поділився щирими та чесними спогадами про зйомки фільму «Зачарована Десна» у Сосниці.

Прозвучала пісня «Довженкова стежина» (сл. В.Микитенка та С.Реп’яха, муз. В.Микитенка) у виконанні солістки обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Тетяни Олійник.

Підбив підсумки засідання почесний президент клубу «Краєзнавець», директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського, професор Олександр Коваленко.

Зацікавлення присутніх викликала демонстрація уривків з кінофільму «Зачарована Десна», який вийшов на екрани у 1964 році.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.