Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:43:22

10 вересня народився класик світового кінематографу, наш земляк Олександр Довженко

10.09.2014   07:58Агенцiя

10 вересня 1894 року народився класик світового кінематографу Олександр Довженко. Український та радянський кінорежисер та письменник ріс в незаможній багатодітній сім'ї на хуторі В'юнище, Чернігівської області.

Після тривалих років навчання, постійних змін місця роботи та проживання, Довженко переїжджає до Одеси, де починає працювати режисером на кіностудії. Першою спробою став фільм “Ягідка кохання”, з комедійний характером, але Олександр Петрович ніколи не зараховував його до свого творчого доробку.

Своїм дебютом у кінематографічному житті сам він вважає стрічку “Сумка дипкур’єра”. Довженко завжди мріяв про національне кіно, наближення його естетики до народного мистецтва.

1928 року він знімає фільм “Звенигора” — історію українського народу. Сьогодні стрічка вважається справжнім скарбом українського кінематографу.

У 1930 році на екрани виходить неперевершений шедевр світової кінокласики — “Земля”. Після якого геній Довженка визнають не тільки в Україні та інших радянських країнах, але й і у всьому світі. Сповнений творчих планів, видатний класик раптово помирає у ніч на 25 листопада 1956 року. Завершувала його незакінчені роботи “Поему про море” та “Зачарована Десна” його дружина — Юлія Солнцева.
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ