Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 14:19:05

Відбулась зустріч за круглим столом до 90-річчя від дня народження П. Загребельного

30.08.2014   12:00Агенцiя

«Мої герої, як і я сам, шукають істину», – під такою назвою 27 серпня в обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч за круглим столом з місцевими письменниками Д. Івановим, О. Бриком, Заслуженим вчителем України О. Гребницькою, журналістом Л. Боднарук, завідуючою відділом документів з суспільних та гуманітарних наук В. Зелинською, присвячена 90-річчю від дня народження П. Загребельного – видатного українського письменника і громадського діяча, Героя України.

«День для прийдешнього», «Диво», «З погляду вічності», «Євпраксія», «Я, Богдан», «Роксолана» – всього близько 300 примірників, 5-та частина яких – це твори перекладені російською мовою. Видані, переважно в 70-80-і роки, ці книги були в багатьох руках, мають де-не-де пошарпаний вигляд, але все ж таки представлені на книжково-ілюстративній виставці.

В першу чергу привертає увагу відвідувачів книга «З погляду вічності». Вона з автографом Павла Архиповича, який зроблено 9 вересня 1971 року, адресована Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка.

Видалась думка: можливо, письменник приїздив до Чернігова, зустрічався з читачами бібліотеки? Але, на жаль, тільки в 1983 році П.А. Загребельний завітав до Ніжинського педагогічного інституту ім. М.В. Гоголя, де зустрівся зі студентами та професорсько-викладацьким складом. Про це розповіла В. Зелинська. Д. Іванов та О. Брик поділилися спогадами про зустрічі з П. Загребельним, адже він був наставником у становленні їх творчості.

60-80-і роки – це той період, коли П. Загребельний був одним з перших серед авторів, які писали історичні романи. «Диво», «Роксолана», «Я, Богдан» побили всі рекорди популярності української книги. Але на думку О. Гребницької дуже прикро, що дані романи не включені в шкільну програму.

Заключним акордом засідання круглого столу стали слова Л. Боднарук, яка запросила всіх, хто читав твори П. Загребельного – перечитати, а хто не читав, то – прочитати, завітавши до обласної бібліотеки.
 

Останні новини Чернігівщини

"Я розумію, що йде війна, але, як кажуть, хліб треба сіяти, і без тепла ми не можемо залишити місто". Інтерв'ю Віктора Геращенка про підготовку до холодів 14:14

Про підготовку до опалювального періоду, процес передачі Чернігівської ТЕЦ в управління міста розповів заступник міського голови Віктор Геращенко у програмі «На часі» телеканалу «Новий Чернігів».

Чаус: У понеділок після обіду відкривається прямий маршрут Чернігів — Київ

Чаус: У понеділок після обіду відкривається прямий маршрут Чернігів — Київ 14:07

Сьогодні після 13-ї години буде відкрито рух шляхом через Десну поблизу Чернігова. Про це вранці повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

За вихідні на Чернігівщині виявлено 242 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 4 липня

За вихідні на Чернігівщині виявлено 242 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 4 липня 13:31

Триває розмінування території області. За вихідні групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 19 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 242 такі предмети.

Обстріл прикордонного села: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 липня

Обстріл прикордонного села: ситуація на Чернігівщині на ранок 4 липня 12:19

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 4 липня 2022 року.

Мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали 07:36

Надія Миколаївна прийшла допомогти розбирати завали будинку, в якому мешкала родина його учня. Жінка на рівні з чоловіками розгрібає згарище. Каже, відгукнулася на прохання взяти участь у толоці на Бобровиці.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини