Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:46:40

"Там, де читають, нема війни", — одне з неформальних гасел акції "Книжкова сотня"

30.08.2014   10:15Агенцiя

ЇЇ організатори називають свій проект своєрідним бібліотечним самоврядуванням, коли читач сам вирішує, чим наповнювати літературні фонди і свій мозок.

На читацькі заявки твори сучасних українських авторів привезли в подарунок трьом бібліотекам області. Радує, що, не дивлячись на засилля на ринку російських видань, українська книжка набуває все більшої популярності.

Акціями, що закликають подарувати бібліотеці книжку, вже нікого не здивуєш. Проте, впевнений відомий письменник Андрій Кокотюха, благородна мета таких заходів не завжди виправдана. Адже зазвичай люди віддають непотрібні їм книжки, щоб і шафи звільнити від зайвого, і благодійниками побути. «Книжкова сотня» — зовсім інший проект. Його суть – одна сільська, одна міська та одна районна бібліотеки області формують список замовлень на книги сучасних українських авторів, які користуються найбільшим попитом у читачів. Далі – збір коштів і придбання літератури у книгарнях.

Акція розпочалася з нашої області, книжки отримали Іванівська сільська бібліотека Чернігівського району, Менська районна та Чернігівська міська бібліотека імені Коцюбинського. Літературу читачі замовляли різну, та найбільш популярні твори Люко Дашвар, Василя Шкляра та Марії. Заявка номер один Чернігівської міської бібліотеки – Юрій Макаров. Він каже, що бути успішним письменником йому значно цікавіше, ніж колись успішним телеведучим. А ще зазначає, що і українським літераторам, і їхнім видавцям зараз ой як нелегко. Робота останніх взагалі героїзм, адже ґрунтується майже на одному голому ентузіазмі – видавати українську книжку невигідно. Та митець впевнений, що ситуацію необхідно виправляти своїми силами, не чекаючи прийняття якихось законів.

«Без державної підтримки дійсно важко», — каже видавець Микола Кравченко. Багато новинок літератури не користуються заслуженим попитом через те, що читачі про них просто не знають.

«Географія розповсюдження української книжки обмежена», — стверджує письменник Анатолій Дністровий. Особливо мало нашої літератури на півдні і сході України. На превеликий жаль, переважна більшість книгорозповсюджувальних установ в Україні – це російський бізнес.

Анатолій Дністровий впевнений, — якщо Україна серйозно не візьметься за створення культурної політики, цим із задоволенням займеться сусідня держава. Поки що письменники і видавці самі намагаються зарадити ситуації. Тому акція «Книжкова сотня» матиме продовження. Адже це хоч і невеличкий, проте такий важливий крок до утвердження української книги і української ідеї.


http://chodtrk.com.ua/?p=16829
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.