Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:40:28

У Чернігові презентували книгу Сергія Богана "Повстанці Одещини і Придністров'я"

29.08.2014   10:29Агенцiя

26 серпня відбулася презентація книги-історичного нарису "Повстанці Одещини і Придністров'я" на тему "Антикомуністичний і повстанський рух на південному заході України у 1920–1923 роках". Автор – кандидат історичних наук Сергій Боган.

"Ця книга дає пояснення, чому Путін із його пропагандистською машиною прорахувались і були здивовані, що Одеса є патріотичним українським містом. Завдяки патріотичним жителям Одеси під час трагічних подій 2 травня вдалось зірвати наступ Путіна вздовж Чорного моря, тому зараз воєнні дії відбуваються тільки на Донбасі. І моя книга пояснює, що Одещина була, є і буде українським регіоном завжди", – таку тезу висловив Сергій Боган, розпочинаючи презентацію.

Автор розповів про подвиги одеських повстанців, які, незважаючи на те, що була втрачена надія на перемогу УНР, в умовах большевицької окупації 1920–23рр. продовжували свою боротьбу. Націоналіст розповів про героїчні подвиги отаманів, а також проаналізував причини поразки армії УНР та повстанських рухів, що діяли на теренах сучасної України. Історик провів паралелі між подіями антибольшевицької визвольної боротьби 20-х років та сьогоденням.

По закінченні презентації Сергій Боган відповів на запитання читачів.

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ