Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 06:30:43

Видання "Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіонів" презентували в Чернігові

28.08.2014   07:58Агенцiя

В прес-клубі «Ділове слово» відбулася презентація видання «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіонів».

У виданні представлено результати дослідження, здійсненого групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

За своєю структурою дослідження складається з трьох розділів: «Угода про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: обґрунтування, витоки, зміст»; «Сільське господарство та розвиток сільських територій»; «Торгівля сільськогосподарськими товарами в рамках створення зони вільної торгівлі». Кожен з параграфів другого й третього розділів містить аналіз ситуації в Україні, в Європейському Союзі та можливі наслідки впливу Угоди про асоціацію на бізнес, домогосподарства та сільські території України. Також представлені регіональні аспекти ситуації у визначеній сфері.

Автори видання – науковці: директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимир Бойко, представники Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Римма Олексенко та Ганна Сич, доцент кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського державного інституту економіки і управління Михайло Селінний розповіли про основні етапи роботи над дослідженням та зупинилися на його ключових висновках.

Зокрема, на думку експертів, основні вигоди, що отримають українські аграрії, стосуються доступу українських товарів на ринки Європейського Союзу, підвищення якості та безпечності харчових продуктів тощо. Водночас, на думку експертів, Україні необхідно допомогти аграріям провести модернізацію та сертифікацію власного виробництва, а також зосередити увагу на подоланні безробіття.

Учасників презентації насамперед цікавили відповіді на питання: чи готові наші виробники до виробництва високоякісної продукції, без використання ГМО? Яка доля чекає на власників домогосподарств? Чи може змінитися структура сільськогосподарського виробництва Чернігівщини у зв’язку з введенням в дію положень Угоди про асоціацію з ЄС?

Презентоване видання буде передано до Національної парламентської бібліотеки України, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, Обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, розповсюджено серед громадськості Чернігівської та Миколаївської областей.

Електронна версія дослідження також є доступною для ознайомлення за посиланням: http://siver.pp.ua/biblioteka.php
 

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини