Володимир Івашко: "Навіть в умовах обмеженого фінансування маємо на високому рівні відзначити 120-річчя від дня народження Олександра Довженка"
10 вересня 2014 року виповнюється 120 років з дня народження великого українського письменника і кінорежисера Олександра Довженка, фільми якого золотими літерами вписані у скарбницю світового кіно.
На виконання Указу Президента України від 03.07.2012р. № 430/2012 «Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка» планувалося здійснити розширення площ Сосницького літературно-меморіального музею О.Довженка (реконструкція музею, будівництво адміністративно-господарчого комплексу) та низку інших заходів.
Враховуючи складне фінансове становище в Україні та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» припинено використання бюджетних коштів для проведення заходів з відзначення пам'ятних дат та вшанування пам'яті видатних осіб.
На сьогодні першочерговими проблемними питаннями музею є роботи з перекриття дахів меморіальної хати та клуні. 25 червня в ході робочої поїздки до Сосницького району у музеї О.Довженка побував голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко.
Ознайомившись зі станом музею, який щороку відвідує понад 22 тисячі чоловік, та пропозиціями щодо його реконструкції, очільник області підкреслив:
- Навіть в умовах обмеженого фінансування треба зробити все можливе для того, щоб гідно, на найвищому рівні відзначити ювілей нашого славетного земляка. Ми відпрацюємо усі можливі варіанти, щоб 10 вересня 2014 року стало справжнім святом для всіх прихильників творчості Олександра Довженка.
Останні новини Чернігівщини
ТОП 5 послуг для людей з інвалідністю від служби зайнятості 08:55
Протягом січня-листопада 2025 року послугами Чернігівської обласної служби скористалися понад 1,3 тис. людей з інвалідністю.
До суду направлено справу трьох російських командирів, причетних до загибелі 20 людей у Чернігові 08:48
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направили до суду обвинувальний акт стосовно командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу зс рф та двох підлеглих командирів батальйонних тактичних груп.
На Чернігівщині внаслідок ворожої атаки поранені двоє людей: поліція документує воєнні злочини росіян 08:47
Вчорра вдень російська армія ударила безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.
Агентство Enabel передало Чернігівському центру крові нову автівку і допоможе з ремонтом приміщення 08:45
У Чернігові підписали меморандум між ОВА, Бельгійським агентство з міжнародного співробітництва Enabel, Центром крові і підрядником щодо капітального ремонту будівлі Центру. У проєкті також передбачена термомодернізація.
5 грудня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1381 Російська агресія - Day 1381 Russian aggression