Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 03:14:18

Володимир Івашко: "Чернігівщина має гідно вшанувати пам’ять Михайла Коцюбинського"

21.06.2014   08:11

17 вересня 2014 року виповнюється 150 років від дня народження великого українського письменника, видатного культурного діяча Михайла Коцюбинського, який найбільш плідну частину свого життя присвятив Чернігівському краю.

З метою вшанування майстра художнього слова згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації утворено організаційний комітет та розроблено план заходів до свята.

20 червня голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко побував у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М. Коцюбинського, який цього року святкує своє 80-річчя та на могилі письменника на Болдиній горі.

Як відзначив очільник області, Чернігівщина має гідно вшанувати пам'ять Михайла Коцюбинського, творчий спадок якого є взірцем відданості рідному слову та українському народу. Згідно з планом заходів, на честь митця в області відбудеться низка заходів: тематичні виставки у музейних, бібліотечних та навчальних закладах області, літературні вечори, читання, конкурси та багато інших.

Але, наголосив Володимир Івашко, значної уваги потребують також такі важливі питання, як благоустрій території Болдиної гори біля могили М.Коцюбинського, ремонт кінолекційної зали літературно-меморіального музею-заповідника, оновлення асфальтового покриття на його подвір’ї, капітальний ремонт системи опалення приміщення літературної експозиції музею, а також оновлення меморіальних дошок, присвячених М.Коцюбинському. До вирішення цих питань голова облдержадміністрації закликає долучитися меценатів та усіх небайдужих жителів області.

«Наша пам’ять про великого українського письменника Михайла Коцюбинського має згуртувати і об’єднати сучасників навколо прекрасної мети – побудувати нову Україну. А наше шанобливе ставлення до збереження літературного надбання письменника повинно бути гідним його пам'яті», - підкреслив Володимир Івашко.
 

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).