Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 20:33:44

Продовжують вшановувати пам’ять Тараса Шевченка. ВІДЕО

19.04.2014   13:03Агенцiя

Не дивлячись на напружену політичну ситуацію в державі, в ювілейний рік 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського продовжують вшановувати пам’ять Великого Кобзаря.

Від початку року музеєм були проведені понад двох десятків лекційно-екскурсійних та виставкових заходів з метою популяризації постаті українського народного генія, насамперед, для учнівської молоді Чернігова. А в експозиції музею діє виставка “Тарас Шевченко у колі чернігівських друзів”.

Особливою популярністю серед молоді користується екскурсія “Тарас Шевченко і Чернігівщина”, підготовлена завідуючою відділом науково-освітньої роботи Наталією Самохіною. 17 квітня до неї долучилися студенти психолого-педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

Впродовж години учасники екскурсії подумки проїхалися шевченківською Чернігівщиною. Як відомо, він відвідав 30 населених пунктів в межах сучасної Чернігівської області, а це близько третини загальноукраїнських шевченківських місць.

Студенти дізналися, що привертало увагу Тараса Григоровича під час його мандрів чернігівським краєм, з ким він знайомився і спілкувався, що малював та про що писав.

Наочно поринути в епоху Великого Кобзаря допомагає широкий слайд-ряд, в якому представлені картини Шевченка, фотографії пам’ятних місць Чернігівщини, особисті речі Кобзаря тощо.

Особливий антураж епохи створювали твори Тараса Григоровича, які лунали під акомпанемент бандури у виконанні студента 4 курсу Музичного училища імені Л. Ревуцького Дмитра Хропатого.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського й надалі продовжуватиме популяризувати Чернігівську Шевченкіану, розширюючи коло музейної аудиторії.


Артем Лаєвський, науковий співробітник, Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 382 нових випадки COVID-19 18:10

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 грудня в області зафіксовано 382 нових випадки COVID-19. Зокрема 243 — у Чернігівському районі (в тому числі 166 — у Чернігові), 71 — у Прилуцькому, 57 — у Ніжинському, 6 — у Новгород-Сіверському та 5 — у Корюківському районі. 47 захворілих госпіталізовані.

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка

Розпочато ремонт мосту через річку Cмяч на трасі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка 16:32

Капітально оновлюємо передаварійний міст через річку Смяч на дорозі Н-28 Чернігів - Городня - Сеньківка поблизу села Політрудня Городнянської ОТГ. Роботи розпочато.

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда

У Чернігові відкрили виставку художніх робіт архітектора Андрія Карнабеда 16:24

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" відкрили виставку робіт легендарного архітектора, краєзнавця і художника Андрія Карнабеда, якого за життя за принципову позицію щодо збереження та охорони пам’яток називали "останнім Дон Кіхотом старого міста".

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає

У Чернігові харчування дітей у школах і дитсадках подорожчає 13:56

У Чернігові встановили нові грошові норми на харчування дітей у школах, які діятимуть з початку 2022 року. Відповідне рішення виконком міської ради прийняв сьогодні, 3 грудня.

В облдержадміністрації привітали волонтерів

В облдержадміністрації привітали волонтерів 13:33

Напередодні Міжнародного дня волонтера у Чернігівській облдержадміністрації зібралися ті, хто щиро прагнуть зробити світ кращим та допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки.