Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 00:45:37

Продовжують вшановувати пам’ять Тараса Шевченка. ВІДЕО

19.04.2014   13:03Агенцiя

Не дивлячись на напружену політичну ситуацію в державі, в ювілейний рік 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського продовжують вшановувати пам’ять Великого Кобзаря.

Від початку року музеєм були проведені понад двох десятків лекційно-екскурсійних та виставкових заходів з метою популяризації постаті українського народного генія, насамперед, для учнівської молоді Чернігова. А в експозиції музею діє виставка “Тарас Шевченко у колі чернігівських друзів”.

Особливою популярністю серед молоді користується екскурсія “Тарас Шевченко і Чернігівщина”, підготовлена завідуючою відділом науково-освітньої роботи Наталією Самохіною. 17 квітня до неї долучилися студенти психолого-педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

Впродовж години учасники екскурсії подумки проїхалися шевченківською Чернігівщиною. Як відомо, він відвідав 30 населених пунктів в межах сучасної Чернігівської області, а це близько третини загальноукраїнських шевченківських місць.

Студенти дізналися, що привертало увагу Тараса Григоровича під час його мандрів чернігівським краєм, з ким він знайомився і спілкувався, що малював та про що писав.

Наочно поринути в епоху Великого Кобзаря допомагає широкий слайд-ряд, в якому представлені картини Шевченка, фотографії пам’ятних місць Чернігівщини, особисті речі Кобзаря тощо.

Особливий антураж епохи створювали твори Тараса Григоровича, які лунали під акомпанемент бандури у виконанні студента 4 курсу Музичного училища імені Л. Ревуцького Дмитра Хропатого.

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського й надалі продовжуватиме популяризувати Чернігівську Шевченкіану, розширюючи коло музейної аудиторії.


Артем Лаєвський, науковий співробітник, Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

АНОНСИ ПОДІЙ